Výroba a montáž ozdobného krytu na kamennou studnu

Výroba a montáž ozdobného krytu na kamennou studnu

Paní Iva má na zahradě velice pěknou kamennou studnu, kterou potřebuje zakrýt, aby do ní nic a nikdo nespadl. Požádala nás o výrobu atypického zakrytí studny deklem na kterém bude okov se stříškou. Technik Vítek si přeměřil obvod a výšku kamenné zídky studny a na počítači vypracoval grafický návrh. 

Na výrobu krytu studny bylo použito

  • masivní lepené BSH hranoly
  • palubky o síle 19 mm
  • na poklop zesílená biodeska
  • na stříšku asfaltový šindel v zelené barvě 

Na naší truhlárně jsme vyráběli podle požadavku zákaznice horní díl studny – střechu a okov. Kryt na studnu je vyroben z masivních lepených BSH hranolů, které podpírají střechu a zároveň jsou kotvené přes závitové tyče do kamenné části studny.

Na kamennou část studny jsme umístili poklop z pevné biodesky, která je navíc ve spodní části zesílená latěmi. Poklop jsme na přání paní Ivy vyrobili dvoudílný a je připevněný na panty pro lepší manipulaci s ním. Po obvodu byl přidán dřevěný soklík na zakrytí betonového věnce studny.

Střecha je klasická, jehlanová, vyrobená z hranolů a potlučená 19mm silnými palubkami. Na palubkách je pak nalepen a pomocí lepeňáků připevněn asfaltový šindel ve tvaru obdélníku a v zelené barvě. 

Povrchová úprava byla zvolena v podobě 1 x nátěr impregnací a 2 x nátěr tenkovrstvou lazurou Xyladecor Classic v barvě DUB.

Kryt na studnu je velice pěkný dekorační prvek do zahrady
Grafické zpracování krytu studny naším technikem Vítkem
Kryt na studnu včetně funkčního rumpálu
Na stříšku studny byl použit zelený asfaltový šindel ve tvaru obdélníku