Výroba a montáž veliké, dřevěné pergoly do výklenku domu

Výroba a montáž veliké, dřevěné pergoly do výklenku domu

Paní Renata se rozhodla pro využití prostoru ve výklenku domu. Zatím tam má pouze vydlážděnou terasu, která vede až  k bazénu, ale tento prostor by chtěla zútulnit pro sebe a rodinu a začít ho více využívat. Obrátila se na naši firmu a požádala o návrh řešení.

Technik Jan se vypravil za zákaznicí, aby zjistil její představy a prostor si zaměřil. Vypracoval grafický návrh na velikou, částečně zastřešenou pergolu s kterým paní Renatu seznámil. Té se zpracování zakázky líbilo a výkresy na výrobu pergoly ze smrkového dřeva putovaly do truhlárny.  

Návrh řešení částečně zastřešené pergoly

  • stojky pergoly ze smrkového dřeva o průřezu 12 x 12 cm
  • kotvení pergoly k podkladu na dvojitý "H" úchyt
  • částečné zastřešení pergoly polykarbonátem u stěn domu
  • horní ráhna spojena závitovými tyčemi
  • utěsnění pergoly u stěny domu pomocí těsnícího plechu
  • povrchová úprava impregnací a lazurou dle výběru zákaznice

Naši truhláři dle připraveného a odsouhlaseného návrhu nařezali z dokonale vysušených smrkových hranolů vše pro stojky, ráhna i pozednice v určených délkách a vše předali na lakovnu k provedení povrchové úpravy. Nejprve byla provedena impregnace, která má dřevo ochránit před plísněmi a hnilobou. Poté byl proveden 2 x nátěr silnovrstvou lazurou Oversol 2v1 v odstínu jilm polní. V rámci výroby pergoly byly také nařezány desky komůrkového polykarbonátu v čiré barvě na požadované rozměry pro částečné zastřešení pergoly.

Montáž pergoly ve výklenku domu

Montážní tým po příjezdu na místo nejprve zabetonoval potřebný počet dvojitých "H" úchytů. Po zatvrdnutí betonáže mohli započít se samotnou montáží. Nejprve do úchytů připevnili stojky 12 x12 cm. Na stojky byly posazeny pozednice a připevněna horní ráhna, které byla s pozednicemi spojena závitovými tyčemi. Na část pergoly byl položen komůrkový polykarbonát. Polykarbonát byl k ráhnům přichycen pomocí Al lišt a prošroubován šroubem Fasto s krytkou. U zdi domu byla pultová střecha utěsněna pomocí plechu a po okrajích byl polykarbonát zakončen krycí lištou proti pronikání vlhkosti do vnitřku polykarbonátu. Montáž proběhla velice rychle a zákaznice byla spokojena, že si pergolu bude ještě do konce léta moct dostatečně užít. 

Dřevěná pergola postavená na terasu k bazénu
Po zaměření grafická vypracování  návrhu pergoly
Na částečné zastřešení pergoly bude použit komůrkový polykarbonát čiré barvy
Detail zakončení pergoly u domu
Konečná a zákaznicí odsouhlasený návrh
Komůrkový polykarbonát na střeše pergoly připevněn pomocí Al lišt a šroubů Fasto s těsněním
Pergola byla kotvena na zabetonované dvojité
Detail sesazení stojky a vysokého nosného ráhna
Zakončení pergoly krycí lištou