Výroba a montáž veliké pergoly na zastřešení rohové terasy

Výroba a montáž veliké pergoly na zastřešení rohové terasy

Zákazník pan Tomáš nás požádal o návrh vybavení jeho zahrady. Jednalo by se o výrobu dřevěné, zastřešené pergoly a zahradního domku na nářadí. Náš technik Jiří se tedy vydal na místo, kde zjistil rozměry terasy, nad kterou měla přijít postavit zastřešená pergola. Rovnou také změřil prostor na umístění zahradní chaty, aby mohl zákazníkovi doporučit různé varianty zahradních domků, které by se do daného prostoru hodily.

Návrh na zastřešenou pergolu u rohové terasy 

  • konzultace zákazníkových představ, zaměření prostoru
  • vytvoření počítačové vizualizace technikem a její konzultace se zákazníkem
  • úprava vizualizace podle zákazníkových připomínek a tvorba rozpočtu

Dřevěná pergola byla vyrobena z dokonale vysušeného smrkového dřeva. Po nakrácení šesti hranolů pro stojky, vzpěry, dvě pozednice o různých délkách, dva trámy na čelní stranu pergoly a krokve, bylo vše předáno na lakovnu k provedení povrchové úpravy. Zákazník požadoval povrchovou úpravu silnovrstvou lazurou Xyladecor Oversol 2v1 v odstínu Wenge.

V rámci výroby pergoly byly také nařezány desky komůrkového polykarbonátu v čiré barvě na požadované rozměry střechy pergoly.

Montáž a zastřešení rohové pergoly u novostavby

Stojky dřevěné pergoly byly kotveny na zemní vruty Bayo.s, jejichž výhoda použití tkví ve snadné instalaci do země bez nutnosti betonování. Do zemních vrutů byly připevněny stojky, na které přišly střešní trámy.

Pozednice na stěně domu byly připevněny pomocí chemické malty, která se vyznačuje svou vysokou pevností i velmi snadnou instalací. Do zdi domu se vyvrtá otvor, který se vyplní chemickou maltou a vsune se závitová tyč. Po vytvrzení hmoty se na závitové tyče přichytí pergolové pozednice.
Po namontování krokví na střechu zbývalo už jen položit komůrkový polykarbonát. Ten se ke krokvím připevnil pomocí těsnících hliníkových lišt. U stěny domu byla střecha izolována plechem a těsnícím tmelem. Na čelní straně střechy byla namontována hliníková "F" lišta, aby se do komůrek polykarbonátu nedostala vlhkost. Pro svod vody do jednoho místa byl na střechu namontován i plastový okap v červené barvě.

Pan Tomáš byl s prací naší montážní skupiny velice spokojen a určitě se k nám bude vracet.

Opěrná pergola pro zastřešení rohové terasy.
K podkladu jsou stojky pergoly připevněny na zemní vruty BAYO.S
Pergolová stojka se vzpěrami a nosným trámem  ze smrkového dřeva.
Pergola ukončena okapovým žlabem a okapovým svodem z plastu.
Detail přichycení polykarbonátu k pergole pomocí těsnících hliníkových lišt. U stěny domu je k utěsnění proti dešťové vodě použit těsnící tmel překrytý plechem.
Rohová část pergoly zakončená okapem.
Pergola kolem terasy kotvena na zemní vruty s patkou.
Okapový svod ze střechy domu prochází střechou pergoly.
Kotvení pergoly do zdi domu na chemickou kotvu.
Detail okapu a okapového svodu s výklopnou klapkou do sudu.