Výroba a montáž zábradlí na terasu k chatě nad údolím Labe

Výroba a montáž zábradlí na terasu k chatě nad údolím Labe

Oslovila nás zákaznice s poptávkou na výrobu a montáž zábradlí na terasu k chatě nad údolím Labe. Telefonicky jsme si vyjasnili přibližné rozměry a typ zábradlí, terasa má povrch z dlažby na betonovém základě. Po zaslání předběžné nabídky na zábradlí z klasických bavorských sloupků však zákaznice zjistila, že je to nad její finanční možnosti. Dohodli jsme se tedy na alternativním provedení - mohutné bavorské sloupky jsme nahradili subtilnějšími balkonovými prkny a upustili jsme od dřevěného truhlíku. 

Dřevěné balkonové zábradlí vyrábíme v mnoha variantách a upravená nabídka na balkonové zábradlí již paní Jitce vyhovovala. Proto jsme si dohodli finální zaměření na místě. Vše souhlasilo, zákaznice si na místě vybrala odstín nátěru dřevěných prvků a mohli jsme vystavit objednávku a zálohovou fakturu. Zakázku jsme předali do výroby.

V naší truhlárně bylo na výrobu zábradlí použito do hladka ohoblované smrkové dřevo. Dřevo se kterým pracují naši truhláři je i dokonale vysušené a s minimálním počtem suků. Pomocí vertikální frézky se na prknech vytvoří požadovaný ozdobný tvar. Veškeré prvky na zábradlí předali truhláři na lakovnu k provedení povrchové úpravy. Zákaznice zvolila odstín dub, aby zábradlí co nejvíce korespondovalo s obložením a podbitím chaty.

Prvky použité na výrobu zábradlí

  • balkonové prkno č.4 - 2,7 x 13 x 98 cm
  • balkonová podpěra č. 20 atyp - 7 x 7 x 100 cm
  • balkonové madlo - 3,8 x 13 cm
  • plotový rýgl - 4,5 x 7,5 cm

V předběžně dohodnutém termínu se náš montážní tým dostavil k zákaznici a pustil se do práce. Nejprve se pomocí chemické kotvy a závitových tyčí připevnila z boku terasy kovová konstrukce. Na takto připravenou konstrukci se namontovalo zábradlí terasy, které pokračovalo ještě podél schodiště vedoucího na zahradu. Při montáži šlo vše hladce, nevyskytl se žádný problém a paní Jitka si tak může v klidu užívat výhledu na řeku a krásné okolí z terasy zakončené dřevěným zábradlím.

Zábradlí k balkonům nebo terasám vyrábíme z vysušeného smrkového dřeva
Původní návrh zábradlí s ozdobnými sloupky a truhlíkem na květiny
Povrchová úprava zábradlí byla zákaznicí zvolena tak, aby ladila s dřevěným obložením  a podbitím chaty
Levnější varianta již bez truhlíku pro kytky a jednodušším řešením sloupků
Povrchová úprava byla v provedení tenkovrstvou lazurou v odstínu  Dub
Kotvení zábradlí bylo provedeno na kovovou konstrukci  připevněnou z boku terasy
Dřevěné zábradlí se vyrábělo a kotvilo i na točité schodiště do zahrady
Horní část zábradlí ukončena balkonovým  madlem