Výroba a realizace dřevěného plotu a vstupní branky

Výroba a realizace dřevěného plotu a vstupní branky

Zákazník Marek nás oslovil s poptávkou výroby a montáže nového plotu včetně vstupní branky do zahrady. Stávající plot by demontoval a připravil novou kovovou konstrukci pro uchycení nového plotu. Nové provedení potřebujeme zvýšit minimálně na 175 cm oproti původnímu. Plaňky na plot by chtěl mít namontovány ke konstrukci oboustranně, aby byl plot neprůhledný. K brance potřebuje nové kování (z jedné strany klika a z druhé strany koule). Povrchovou úpravu si zvolil v odstínu dub.

Po zaměření místa naším technikem Vítkem byl vypracován návrh na oplocení pozemku a spočítaná cena zakázky. Návrh i s cenou Vítek zaslal zákazníkovi k odsouhlasení.

Návrh na plot z planěk ze smrkového dřeva

Zákazníkovi se návrh líbil a po uhrazení zálohy, jsme zakázku předali do výroby. Abychom nezdvojovali plaňky a plot byl neprůhledný, zvolili jsme plotové plaňky s falcováním. Tato varianta umožňuje dřevu přirozeně pracovat vlivem změn vlhkosti v průběhu roku a přitom nedochází k jeho deformaci.

Horní část plaňky jsme ukončili obloukem, aby dešťová voda nebo tající sníh stékaly dolů, nezůstávaly ležet na ploše sloupku a svojí vlhkostí tak nenarušovaly strukturu dřeva a nedocházelo k předčasnému poškození planěk. 

Vyrobené a povrchově ošetřené plotové díly jsme v předem domluveném termínu odvezli na místo realizace zakázky. Samotná montáž proběhla velice rychle. Jednotlivé plotové plaňky byly přichyceny na jeklový rám. Novou vstupní branku jsme dle přání zákazníka doplnili novým kováním.

Na přiložených fotografiích vidíte, jak to celé dopadlo. Zákazník byl spokojen jak s rychlostí výroby, tak s rychlostí montáže.

Na výrobu plotových dílů a vstupní branky bylo použito dokonale vysušené smrkové dřevo
Povrchová úprava byla provedena v odstínu dub
Plotové plaňky měly vyfrézovaný falc díky němuž do sebe dokonale zapadaly
Plotová prkna naši montéři připevnili na kovovou konstrukci z obdélníkového jeklu
V horní části byla jednotlivá plotová prkna zakončena obloukem z důvodu stékání dešťové vody