Zákazník Marek nás oslovil s poptávkou výroby a montáže nového plotu včetně vstupní branky do zahrady. Stávající plot by demontoval a připravil novou kovovou konstrukci pro uchycení nového plotu. Nové provedení potřebujeme zvýšit na 175 cm oproti původnímu. Plaňky by měly být namontovány ke konstrukci oboustranně, aby byl plot neprůhledný. K brance potřebuje nové kování (z jedné strany klika a z druhé strany koule). Povrchovou úpravu si zvolil v odstínu dub.
Po zaměření místa naším technikem Vítkem byl vypracován návrh a spočítal cenu zakázky. Návrh zaslal zákazníkovi k odsouhlasení.
Zákazníkovi se návrh líbil a po uhrazení zálohy, byla zakázka předána do výroby. Abychom nezdvojovali plaňky a plot byl neprůhledný, zvolili jsme plotové plaňky s falcováním. Tato varianta umožňuje dřevu přirozeně pracovat vlivem změn vlhkosti v průběhu roku a přitom nedochází k jeho deformaci.
Horní část plaňky byla ukončena obloukem, aby dešťová voda nebo tající sníh stékaly dolů, nezůstávaly ležet na ploše sloupku a svojí vlhkostí tak nenarušovaly strukturu dřeva a nedocházelo tak předčasnému poškození planěk.
Vyrobené a povrchově ošetřené plotové díly jsme v předem domluveném termínu odvezli na místo realizace zakázky. Samotná montáž proběhla velice rychle. Jednotlivé plotové plaňky byly přichyceny na jeklový rám. Nová vstupní branka byla dle přání zákazníka doplněna novým kováním.
Na přiložených fotografiích vidíte, jak to celé dopadlo. Zákazník byl spokojen jak s rychlostí výroby, tak s rychlostí montáže.