Výroba a realizace samonosného balkonu se zábradlím alpského stylu

Výroba a realizace samonosného balkonu se zábradlím alpského stylu

Pan Jiří nás požádal o výrobu a montáž samonosného balkonu se zábradlím v alpském stylu pro svoji zateplenou novostavbu. Balkon by měl být cca 9 metrů dlouhý a měl by být posazen na spodních dřevěných podpěrách. Podpěry budou situovány mezi okna pokojů v přízemí.

Technik Jan provedl zaměření na místě realizace a dořešil se zákazníkem jeho další požadavky, například povrchovou úpravu. Kotvení samonosného balkonu do zdi domu je o něco pracnější. Pracnější je i výroba balkonového zábradlí z bavorských sloupků, ale výsledek v podobě balkonu alpského stylu stojí za to. 

Řešení samonosného balkonu

  • podlahový nosný rám a podlaha ze smrkových hranolů 4 x 14 cm
  • balkonová podpěra z hranolů 7,5 x 14,5 cm
  • kotvení zábradlí na kovovou konstrukci 3 x 3 cm
  • zábradlí z bavorských sloupků frézovaných ze čtyřech stran
  • madlo zábradlí 3,8 x 13 cm
  • truhlíková bočnice 2,6 x 25 cm
  • truhlíkové prkno 1,9 x 9,4 cm
  • povrchová úprava

Celý balkon i zábradlí na něj jsme vyrobili z dokonale vysušených smrkových hranolů na naší truhlárně. Naši zkušení kolegové truhláři, na základě dodaných podkladů nařezali potřebné hranoly na podlahu a podpěry. Vyrobili celkem 78 kusů bavorských sloupků s ozdobným frézováním na všech čtyřech stranách a ozdobný lem na spodu zakončený vlnkou pro květinový truhlík, který je kalkulovaný po obvodu balkonu. 

Na lakovně byla provedena povrchová úprava všech dřevěných částí balkonu a zábradlí v podobě jedenkrát impregnace a dvakrát tenkovrstvou lazurou v odstínu lískový ořech.

Montáž balkonu i zábradlí u zákazníka byla provedena našimi dvěma montéry v průběhu tří pracovní dní. Kolegové podpěry balkonu kotvili do zateplené zdi domu na chemickou kotvu a závitovou tyč. Na podpěry byla namontována podlaha balkonu a nakonec zábradlí. 

Zákazník byl s prací montážního týmu velice spokojen.  

Balkonové zábradlí bylo vyrobeno z bavorských sloupků s frézováním ze čtyřech stran
Grafický návrh našeho technika Jana na realizaci dřevěného, samonosného balkonu
Balkon je samonosný a vzpěry, které ho podpírají, musely být situovány mezi okna
Na kotvení zábradlí byla použita kovová konstrukce, do stěny domu bylo zábradlí kotveno na chemickou kotvu a závitovou tyč s obloukovou hlavicí a podložkou