Výroba dětského hřiště s piknikovým stolem a horolezeckou stěnou

Výroba dětského hřiště s piknikovým stolem a horolezeckou stěnou

Tou nejdůležitější stavbou na zahradě je pro děti jednoznačně houpačka, skluzavka nebo rovnou dětské hřiště. V dnešní době máme velice širokou nabídku hřišť, které se liší svou velikostí, vzhledem nebo použitými herními prvky. Z takto rozsáhlé nabídky si tedy bez problému vybere úplně každý.

Paní Eva se rozhodla pro středně velké, dětské hřiště, které je charakterizováno bláznivým dětským domkem na vyvýšené terase. Z terasy dolů vede dlouhá skluzavka, kterou nabízíme v různých barvách. Zákaznice Eva zvolila pro své děti skluzavku zelenou.
Velkou výhodou dětských hřišť Jungle Gym jsou nekonečné možnosti jejich rozšíření. K zakázce byla přiobjednána horolezecká stěna, šplhací síť, houpačka a piknikový stoleček s lavičkami pod podestu herní věže.

Výroba dětského hřiště na naší truhlárně

Výroba všech dřevěných prvků pro dětské hřiště proběhla na naší truhlárně. Profil hlavních stojek u tohoto dětského hřiště je 7 x 7 cm. Dětská hřiště vyrábíme z tlakově impregnovaného jehličnatého dřeva. Dřevo, které je takto ošetřeno, má delší životnost a je chráněno proti plísním, hnilobě a dřevokazným broukům. Dřevo bylo nařezáno podle nářezového plánu, od dodavatele dětských hřišť Jungle Gym, takže jeho následná montáž u zákaznice byla rychlá a bezproblémová.

Montáž dětského hřiště Jungle Crazy Playhouse XL

Montáž hřiště na zahradě u zákaznice proběhla v květnu. Na místo vyrazila naše montážní parta, která si s sebou vezla kromě potřebného nářadí samozřejmě i objednané hřiště. Po příjezdu zákaznice upřesnila místo instalace herního prvku. Stojky herní věže byly ukotveny do země za pomoci zemních kotev. Následně byla postavena podesta věže, její zastřešení a přístupový žebřík.

Rozšiřující modul byl k věži přimontován dodatečně. Jeho kotvení do země je stejné jako kotvení věže, je tedy provedeno pomocí zemních kotev, které jsou součástí dodávky. K věži byla následně přišroubována zelená skluzavka a do ráhna modulu byla přišroubována oka pro zavěšení červené houpačky. Pod herní věž přišel nainstalovat piknikový stolek s lavičkami. Vedle něj se nachází pískoviště, které bylo vystláno černou textilií proti prorůstání trávy. Do pískoviště naši montéři ještě nasypali písek určený do dětských pískovišť a nic nebránilo v předání zakázky.

Dodatečně ještě paní Eva objednala síť na ochranu písku před domácími mazlíčky, která jí byla zaslána poštou. 

Kompletní sestava s pískovištěm a piknikovým stolečkem pod věží.
Neznáme dítě, které by se nechtělo někdy pohoupat. Na přání zákaznice jsme namontovali červenou houpačku.
Dětské hřiště rozšířené o horolezeckou stěnu a šplhací síť.
Detail připevnění žebříčku  s barevnými schůdky vedoucími na věž a ochranných plastových krytů na vystouplých maticích nebo šroubech.
Dětský domek na kuří nožce, velká schovávačka pro malé děti.
Co by to bylo za dětské hřiště bez skluzavky.