Dřevěný můstek nebo lávka je obvykle užitečná, ale někdy i velice potřebná věc. Třeba když se chcete dostat přes potok nebo jezírko, nebo může být použita i pro překonání terénní nerovnosti kdekoliv v přírodě. Lávku je možné instalovat i do zahrady japonského stylu jako dekorativní prvek.
Na výrobu lávky používáme dokonale vysušené a vyzrálé smrkové dřevo. Lávka jako taková se skládá z několika částí:
Jednotlivé tenké listy dýhy se lepí a tlakem se k sobě lisují a zároveň ohýbají. Tento typ oblouku je velice pevný a používá se při výrobě lávky do délky 250 cm.
Další způsob, jak vyrobit oblouk je slepením několika hranolů do široké spárovky a pak na spárovku nakreslit požadovaný oblouk a vyříznout. Tento typ není až tak pevný, protože při řezu dochází k přerušení dřevěných vláken, ale používá se při výrobě atypických délek lávek.
Na oblouk z lepeného hranolu 9 x 5 cm, jehož rozpon je 220 cm se položí daný počet pochozích smrkových prken o rozměrech 9,5 x 1,8 cm.
Aby byla dodržena stejná mezera mezi jednotlivými pochozími prkny, vkládá se mezi ně pomocný hranolek, který se po přišroubování odstraní.
K zaoblení stran v horní části sloupku používáme malou frézku. Zaoblení sloupku má velkou výhodu, dešťová voda stékala dolů a nezůstávala ležet na sloupku, prodlužuje se tak jeho životnost. Malou frézku používáme i ke sražení ostrých bočních hran.
Jednotlivé hranoly pro provazové zábradlí se k lávce jednoduše přišroubují, a to z jedné nebo z obou stran podle požadavku zákazníka. Pro připevnění sloupku k oblouku se používá dlouhý šestihran s podložkou. Do připevněných sloupků stačí už jen provléknout provaz.
Dokážeme vyrobit můstky do oblouku, ale i rovné. U atypické lávky jakýchkoliv rozměrů je dodací doba o trochu delší z důvodu zaměření terénu, grafického návrhu s výpočty a celkového zpracování zakázky.