Výroba dřevěné stříšky se svodovým řetězem nad vchodové dveře

Výroba dřevěné stříšky se svodovým řetězem nad vchodové dveře

Pan Matouš nás požádal o vyřešení problému se zatékající dešťovou vodou po zdi kolem vchodových dveří. Náš technik Jiří si se zákazníkem domluvil termín návštěvy, aby zjistil podrobnosti problému. A zjistil :-)).

Stříška, která byla po zateplení fasády na místo instalována, neměla téměř žádný spád a její utěsnění na zdi bylo zoufalé. Technik si prostor vyfotil, přeměřil a po návratu do kanceláře vytvořil na fotografie vizualizaci řešení nové stříšky nad dveře. Návrhy řešení včetně cenové kalkulace poslal zákazníkovi k odsouhlasení. 

Řešení dřevěné stříšky se svodovým řetězem

  • hranoly s vysušeného smrkového dřeva na výrobu stříšky
  • povrchová úprava dřevěných prvků
  • stříška ukončena okapnicí 
  • pro odtok dešťové vody hranatý plastový okapový set zakončený řetězovým svodem
  • prostor mezi střechou a zdí utěsněn plechem
  • na střešní záklop položen červený šindel
  • do zdi domu stříška kotvena pomocí chemické kotvy a ocelové konzolky

Na truhlárně jsme nařezali hranoly z vysušeného smrkového dřeva v daných průřezech, délkách a určeném počtu. Aby hranoly lépe vypadaly, byly na nich sraženy ostré hrany. Dřevo na lakovně prošlo povrchovou úpravou v podobě impregnace a silnovrstvého nátěru v odstínu lískový ořech. Nakonec se stříška ve firmě zkompletovala a v domluveném termínu odvezla k zákazníkovi. 

Instalace stříšky nad vchodové dveře

Náš montážní tým si sebou vezl vše potřebné včetně lešení, protože instalace stříšky probíhala tak vysoko, že nestačil ani ten nejdelší žebřík, který ve firmě máme. Na místě realizace se postavilo lešení a demontovalo původní zastřešení.  Po té do boční stěny byla upevněna ocelová konzolka a na čelní stěnu nad vchod upevněna konstrukce stříšky na chemickou kotvu a závitové tyče. Na stříšku ke stěně jsme upevnili těsnící plech, aby dešťová voda nestékala po zdi domu. Na okraj pultové stříšky byl připevněn hranatý plastový okapový žlábek v hnědé barvě zakončený řetízkem pro svod dešťové vody.

Zákazník byl velice spokojen, protože práce s instalací stříšky proběhla velice rychle a hlavně jsme mu pomohli vyřešit velký problém. 

Původní zastřešení vstupu do domu stříškou s minimálním spádem
Návrh na novou stříšku vyrobenou ze smrkových hranolů s větším spádem
Detail kotvení vchodové stříšky do zdi domu
Pro svod dešťové vody byl instalován pouze plastový okapový set hnědé barvy a svodový řetěz
Dlouhý svodový řetěz usměrní odtok dešťové vody.
Na utěsnění pultové střechy byl u stěn použit těsnící plech