Výroba dřevěného paravánu z pevného rámu a lamel širokých 4 cm

Výroba dřevěného paravánu z pevného rámu a lamel širokých 4 cm

Paní Věra bydlící v řadové zástavbě se na nás obrátila s požadavkem na optické odstínění svého pozemku od sousedních. Protože je čerstvě v důchodu bude zahradu užívat v teplých dnech ve větší míře a všichni to známe. Jeden vidí na druhého. Toto odstínění by nemělo být nic složitého a ani nijak kotvené k podkladu. Na odclonění pozemku lze použít plotový dílec, ale vzhledem k tomu, že zákaznice nechtěla žádné kotvení k podkladu, vyrobili jsme jí dřevěný skládací paraván.  

Na výrobu dřevěného paravánu jsme použili

  • rám 4 x 9 cm ze smrkového dřeva
  • dřevěné lamely o síle 5 mm široké 4 cm 

Naši truhláři vyrobili pět kusů rámů, každý široký 60 cm s jednostranným předsazením. Toto předsazení u něho tvoří nožičky. Paraván je samostojný  Mezi sebou jsou jednotlivé díly pospojovány kovovými panty. Stejný rám ze smrkového dřeva o rozměru 4 x 9 cm použitý při výrobě paravánu používají naši truhláři i při výrobě pevné, dřevěné mříže Tereza nebo Míša. 

Pro vnitřní výplň jednotlivých dílů jsme nařezali 5mm tenké dřevěné lamely o šířce 4 cm. Dřevěný paraván jsme dodávali bez povrchové úpravy. Tím, že je paní v důchodu, má čas a paraván si chce natřít sama barvou Xyladecor, kterou si u nás také zakoupila. 

Jednotlivé díly paravánu jsou vyrobeny ze smrkových rámů 4 x 9 cm a každý díl je široký 60 cm
Paraván je v přírodním provedení bez povrchové úpravy
Paraván je vyroben z pěti jednotlivých dílů mezi sebou pospojovanými panty
Výplň rámu tvoří dřevěné lamely tenké 5 mm