Výroba, montáž a zastřešení pergoly v rohu zatepleného domu

Výroba, montáž a zastřešení pergoly v rohu zatepleného domu

Pan Petr nás požádal o výrobu a instalaci malé pergoly ke vchodovým dveřím na zahradu. Pergolu by si přál kotvit do zateplené stěny novostavby. Po prvotní hrubé nabídce s naceněnou montáží jsme si domluvili návštěvu na místě, zaměřili, prozkoumali použité materiály na zeď a izolaci. Z katalogu jsme vybrali zastřešenou pergolu Linda 26.

Tato zahradní pergola má pouze dvě přední stojiny, zadní část je kotvena do zdi. Zastřešení pergoly nebude střešní krytinou, která je těžká, ale pouze lehčím polykarbonátem.  Vzhledem k místu případné montáže technik Vítek navrhl mírně upravit velikost zastřešené pergoly, které zákazník akceptoval.

Na výrobu zastřešené pergoly jsme použili 

  • BSH hranoly 120 x 120 mm na stojiny
  • BSH hranoly 60 x 120 mm na pozednice a krokve
  • komůrkový polykarbonát 10 mm silný

Po potvrzení závazné objednávky a zaplacení zálohové faktury jsme zakázku předali do výroby. Truhláři nařezali hranoly v potřebném počtu a potřebných délkách a vše předali na lakovnu k provedení povrchové úpravy. Nejprve se dřevo napustilo impregnací a po té se provedl dvakrát nátěr tenkovrstvou lazurou v odstínu modřín.

V domluveném termínu montáže naši kolegové provedli nejprve zabetonování dvou kusů "H" úchytů do podkladu. Po zatvrdnutí betonu mohli pokračovat v montáži. Do úchytů vsadili stojiny, které pomocí tesařských vrutů s matkami připevnili. Pozednici ukotvili do zdi domu na chemickou kotvu a závitové tyče. Na krokve přichytili komůrkový polykarbonát kouřové barvy přes hliníkové lišty s Fasto šrouby s těsněním a podložkou.

Okraje polykarbonátu zakončili těsnící lištou, aby vlhkost nepronikala do jednotlivých komůrek zastřešení. Ke zdi domu náš montážní tým ještě instaloval těsnící plech k překrytí mezery mezi zdí a pultovou střechou.  

Zakázka byla hotová a zákazník spokojený. 

Jednoduchou dřevěnou pergolu jsme ošetřili lazurou v odstínu modřín
Původním zákazníkovým záměrem byla pouze krátká pergola k francouzským dveřím na zahradu
Kotvení pergoly jsme do zateplené fasády řešili přes chemickou kotvu a závitové tyče
Grafický návrh na prodlouženou pergolu i s rozměry pro výrobu
Kotvení pergoly Linda do podkladu bylo provedeno na zabetonovaný H úchyt
Pergolu jsme po obvodu olištovali Alu lištou, u zdi jsme použili těsnící plech
Pergolové stojky jsme vyrobili z BSH hranolů 120 x  120 mm, pozednice a krokve z hranolů 60 x 120 mm
Na zastřešení pergoly jsme použili komůrkový polykarbonát kouřové barvy