Výroba stoliček z jasanového dřeva pro školní družinu

Výroba stoliček z jasanového dřeva pro školní družinu

Naše firma vyrábí zahradní nábytek a doplňky na zahradu standardně z dokonale vysušeného a opracovaného smrkového dřeva. Ale není pro naše truhláře žádný problém na přání zákazníka vyrobit cokoliv v atypickém rozměru a z jiného druhu dřeva.

Obrátili se na nás zástupci nedaleké školy a požádali o zhotovení několika stoliček pro školní družinu na školní zahradu. Za pěkného počasí totiž děti v družině tráví většinu času na školní zahradě a potřebují mít nějaké posezení.  

Na výrobu těchto atypických stoliček byly použity fošny z jasanového dřeva, které nám byly dodány. Dřevo jasanu se dobře opracovává, soustruží i leští, je pevné, tvrdé a z našich dřevin nejpružnější. Dodané fošny byly dokonale vysušeny a do hladka ohoblovány. Ostré hrany po obvodu nařezaných dílů pro stoličky sraženy pomocí spodní frézky.

Velikost námi zhotovených stoliček z jasanového dřeva

  •  délka 80 cm, šířka 40 cm, výška 45 cm
  •  délka 120 cm, šířka 40 cm, výška 50 cm

Při výrobě stoliček nebyly použity žádné šrouby o které by se děti mohly poranit, jednotlivé části stoliček byly k sobě lepeny. Pro zpevnění celé stoličky byla do spodku vsazena trnož. Aby vynikla struktura a barevnost dřeva od světle žluté až po šedohnědou nebyla použita žádná povrchová úprava.

Zástupci školy byli velice spokojeni.

Do spodní části lavičky byla pro její zpevnění vlepena trnož
Stoličky z jasanového dřeva byly vyrobeny ve dvou velikostech
Ostré hrany laviček byly pomocí spodní frézky sraženy
Lavičky z jasanu připraveny pro školní družinu