Výroba tří na míru upravených dělících stěn Praktik

Výroba tří na míru upravených dělících stěn Praktik

Pro paní Jitku jsme vyrobili dělící stěny pro oddělení její terasy od pozemku sousedů. Dřevěná dělící stěna byla navržena tak, aby perfektně pasovala do sloupky vymezeného prostoru a zároveň nedošlo k úplnému zabednění terasy. Celkem jsme rozměrově a vzhledově upravili tři dělící stěny Praktik a to tak, že dvě stěny měly ozdobnou mříž uprostřed a jedna stěna měla dvě ozdobné mříže po stranách. 

Po telefonické konzultaci vyrazil náš technik Jan k zákaznici, aby přesně zaměřil rozměry poptávaných dělících stěn. Následně vyhotovil kalkulaci ceny zakázky. Zákaznice původně zamýšlela natřít dělící stěny na bílo, ale nakonec po konzultaci s Janem vybrali nátěr lazurou v odstínu Meranti.

Návrh, výroba a montáž dělících stěn

Na truhlárně se dle dodaných výkresů s přesnými rozměry vyrobily dělící stěny z dokonale vysušeného smrkového dřeva. 

  • rám dělících stěn v průřezu 4 x 9 cm
  • výplň stěn tvořily prkna o síle 19 mm
  • mříže z latí o průřezu 3 x 1,5 cm a velikost oka 10 x 10 cm

Truhláři též připravili nosné sloupky z hranolů z lepeného dřeva o průřezu 12 x 12 cm. Všechny části dělících stěn se na lakovně povrchově upravily impregnací a třemi vrstvami lazurou Xyladecor Oversol 2v1 v odstínu Meranti.

Montáž dělících stěn proběhla na přichystané sloupky. Krajní sloupek byl ukotven na zemní vrut Bayo.s, středová stojka na úhelník s roxorem a krajní stojka u domu byla kotvena pomocí chemické kotvy a závitové tyče do stěny domu.

Zákaznice byla velice spokojená, protože výroba i montáž proběhly rychle a ona získala již v nadcházející letní sezóně kus soukromí pro sebe a svoji rodinu.

Kombinace plné stěny a mříže zajistí soukromí, ale vypadá vzdušně
Při výrobě zástěn je nejprve vyroben rám, který je následně vyplněn ozdobnou mříží nebo plnou stěnou
Povrchová úprava byla zvolena v odstínu  Meranti
Kotvení krajního sloupku bylo provedeno na zemní vrut BAYO.S