Výroba tří na míru upravených dělících stěn Praktik

Výroba tří na míru upravených dělících stěn Praktik

Pro paní Jitku jsme montovali 3 dělící stěny pro oddělení její terasy od pozemku sousedů. Tyto dělící stěny s mřížemi byly navrženy v netypických rozměrech, aby perfektně pasovaly do vymezeného prostoru a zároveň nedošlo k úplnému zabednění terasy. Po telefonické konzultaci vyrazil náš technik Jan k zákaznici, aby přesně zaměřil rozměry poptávaných dělících stěn. Následně vytvořil počítačovou vizualizaci prostoru s dělícími stěnami a kalkulaci ceny mříží. Zákaznice původně zamýšlela natřít dělící stěny, ale nakonec po konzultaci s Janem vybrali nátěr lazurou v odstínu Meranti.

Návrh, výroba a montáž dělících stěn

Následně byl grafický návrh s rozměry a provedením dělících stěn předán na truhlárnu, kde je naši truhláři vyrobili. Na výrobu dělících stěn použili dokonale vysušené smrkové dřevo.

  • rám dělících stěn byl vyroben s průřezem 4 x 9 cm
  • výplň stěn byla vytvořena z prken o síle 19 mm
  • mříže z latí o průřezu 3 x 1,5 cm a okem 10 x 10 cm

Vyrobeny byly také nosné sloupky z hranolů z lepeného dřeva o průřezu 12 x 12 cm. Všechno bylo povrchově upraveno na naší lakovně impregnačním napouštědlem a třemi vrstvami lazurou Xyladecor Oversol 2v1 v odstínu Meranti.

Montáž dělících stěn proběhla na dodávané sloupky. Krajní sloupek byl ukotven na zemní vrut Bayo.s. Středová stojka byla ukotvena na úhelník s roxorem a krajní stojka u domu byla kotvena pomocí chemické kotvy a závitové tyče do stěny domu.

Celkem byly vyrobeny tři zástěny a to tak, že dvě stěny měly ozdobnou mříž uprostřed a jedna stěna měla dvě ozdobné mříže po stranách. Zákaznice byla velice spokojená, protože výroba i montáž byly provedeny rychle a ona získala již v nadcházející letní sezóně kus soukromí pro sebe a svoji rodinu.

Kombinace plné stěny a mříže zajistí soukromí, ale vypadá vzdušně
Při výrobě zástěn je nejprve vyroben rám, který je následně vyplněn ozdobnou mříží nebo plnou stěnou
Povrchová úprava byla zvolena v odstínu  Meranti
Kotvení krajního sloupku bylo provedeno na zemní vrut BAYO.S