Výroba vyvýšených záhonů a schodů do zahrady z WPC prken

Výroba vyvýšených záhonů a schodů do zahrady z WPC prken

Paní Hana nás požádala o doladění okolí svojí terasy z WPC podlahových prken. Terasu chce částečně odclonit od přilehlé zahrady s krytým bazénem. Požádala nás o výrobu vysokých dřevěných záhonů, které si osadí kuželovitými jehličnany, převislými květinami a bylinkami. Současně požádala o zbudování dvou schodů jak z čela, tak z boku terasy pro snazší přístup do zahrady.

Celkem jsme vyrobili šest dřevěných vyvýšených záhonů atypických rozměrů. Na úzkou stranu terasy dva spojené záhony s rozměry 170 x 125 x 55 cm, na širší stranu terasy pak spojené záhony čtyři s rozměry 340 x 125 x 55 cm.

Vyvýšený záhon na bylinky 

jsme vyrobili z třívrstvé, smrkové BIO desky. Z pohledových stran jsme na BIO desce provedli drážkování v šířce 9 cm, které vytvoří imitaci palubek.
BIO desky jsme nejprve jedenkrát ošetřili impregnačním nátěrem Xylamon proti plísni a hnilobě, poté dvěma nátěry transparentní lazurou Xyladecor Clasic.

Na vyztužení vnitřních rohů záhonů jsme použili smrkový hranol 43 x 43 mm se sraženou ostrou hranou. Horní hrana vysokých dřevěných záhonů byla olemována smrkovým prknem též se sraženou ostrou hranou. V rozích bylo horní  prkno seříznuto pod úhlem 45° a sesazeno k sobě.
Vnitřek záhonů jsme vyložili izolační nopovou folií, která výrazně prodlouží životnost smrkové spárovky.
Dřevěné záhony jsme zákaznici postavili na betonový podklad ze ztraceného bednění.

Současně s výrobou a instalací vysokých, dřevěných záhonů jsme pro paní Hanu připravili i požadované schody do zahrady. Schody jsme vyrobili ze stejného materiálu jako je WPC podlaha na terase, tedy z terasových prken Dark Grey.
Schody jsme k podkladu kotvili na zemní vruty BAYO.S pomocí montážního klíče. Pod WPC prkna jsme nejprve sestavili z nosných profilů rošt a na takto připravený rošt pomocí nerezových spojovacích klipů upevnili terasová prkna.

Vnitřek truhlíků jsme vyložili nopovou folií, která BIOdesku ochrání před vlhkostí a hnilobou
Horní hranu vyvýšených truhlíků jsme zakončili 27 mm silným smrkovým prknem
Truhlíky jsme postavili na zbylé WPC hranoly aby bylo zajištěno větrání odspodu smontovali pod
Truhlíky jsme instalovali na podklad ze ztraceného bednění
Grafické zpracování zakázky vyvýšených truhlíků včetně rozměrů pro výrobu
Dřevěné truhlíky při pohledu z terasy  až tak vysoké  nevypadají
Drážkování BIO desky v šířce 9 cm má imitovat palubky
Terasové WPC prkno jsme podložili nosným profilem
Příprava terasových schodů  z WPC prken