Vytvoření částečného soukromí pomocí dělící stěny Modern

Vytvoření částečného soukromí pomocí dělící stěny Modern

Při bydlení v rodinných řadových domech se společnou zahradou může být občas problém se soukromím. Pan Tomáš tento problém vyřešil tak, že betonovou terasu u svého domu přehradil dělící stěnou. Její vzhled ovšem po čase přestal být vyhovující a i kvalita původně použitého materiálu šla rapidně dolů. Proto se rozhodl tuto starou dělící stěnu nahradit novou. S tímto nápadem se obrátil na nás a my jsme mu ho rádi pomohli zrealizovat. Jako nejvhodnější řešení byla vybrána bytelná stěna Modern s mříží v obou horních rozích. Mříže vsazené do stěny mají oka o velikosti 10 x 10 cm.

Řešení požadavku pana Tomáše

  • stěna Modern s ozdobnými mřížemi 180 x 180 cm
  • dva sloupky ze smrkového hranolu 9 x 9 cm a délce 240 cm s obloukovým zakončením


Všechny dřevěné části pro zakázku byly před montáží natřeny impregnačním napouštědlem. Impregnace dřevo chrání před vlivy počasí, plísní a hnilobou. Po impregnaci byly sloupky a dělící stěna natřeny silnovrstvou lazurou Xyladecor Oversol 2v1 v odstínu Wenge.


Po příjezdu montážního týmu na místo instalace dělící stěny nejprve odmontovali starou, nevzhlednou a již nefunkční dělící stěnu. Tu naložili do auta a byla odvezena k nám na firmu, kde jsme ji zlikvidovali. Na místo staré dělící stěny pak přišla namontovat zbrusu nová stěna. Sloupky byly připevněny do již existujících zemních kotev a mezi ně byla vsazena dělící stěna, která byla ke sloupkům připevněna pomocí kovových úchytů "L" na samořezné šrouby do dřeva.

Nová dělící stěna mezi pozemky nahradila starou a nevzhlednou.
Pohled na zástěnu ze sousedního pozemku.
Detail připevnění zástěny k sloupkům  pomocí kovových