Zábradlí k terase z plotových sloupků a dřevěných mříží Jana

Zábradlí k terase z plotových sloupků a dřevěných mříží Jana

Pan Vladimír u nás poptal výrobu tří mříží, které by měly být kotveny k betonové podezdívce a měly by nahrazovat zábradlí terasy. Treláže jako takové k podezdívce být kotveny nemohou proto jsme navrhli zakázku doplnit ještě o čtyři plotové sloupky na které budou právě mříže přichyceny. Jak treláž tak plotový sloupek pro zakázku vyrobíme z dokonale opracovaného smrkového dřeva. Zákazník si donesl požadované rozměry a zadal i povrchovou úpravu.

Pro zábradlí k terase jsme vyrobili

  • 4 kusy plotového sloupku
  • 3 kusy mříží Jana v atypickém rozměru

Plotové sloupky

-jsou vyrobeny ze smrkového hranolu o průřezu 7 x 7 cm a jejich výška je 190 cm. Horní zakončení sloupků je oblouk. Oblouk byl volen pro to, aby dešťová voda nezůstávala na ploše sloupku a nenarušovala strukturu dřeva.

Mříže Jana

-jsou standardně vyráběné se sbíjeným spojem latí (1,5 x 3 cm)ve čtyřech velikostech a tato mříž je vsazena do dřevěného rámu (4 x 4 cm) který mříž zpevní. Velikost oka je 13 x 13 cm.

Povrchovou úpravu jsme provedli nejprve impregnací, po té lazurou v odstínu palisandr, kterou si vybral zákazník.

Před samotnou montáží si zákazník sám demontoval původní staré zábradlí. Náš tým na místě sešrouboval pomocí úchytů "L" 4 x 4 cm mříže se sloupky dohromady a sestavil tak zábradlí. Sloupky pak pomocí chemické kotvy a závitových tyčí ukotvil k čelu podezdívky.

Zakázka sice malá, ale povedla se.

Horní zakončení plotových sloupků je ve tvaru oblouku
Povrchovou úpravu jsme na přání zákazníka provedli v odstínu palisandr
Kotvení plotových sloupků zábradlí k podezdívce je přes chemickou kotvu a závitovou tyč
Hotová mříž je vložena do dřevěného rámu o velikosti 4 x 4 cm
Velikost oka u mříže Jana je 13 x 13 cm