Zahradní domek bez povrchové úpravy stavěný na betonové dlaždice

Zahradní domek bez povrchové úpravy stavěný na betonové dlaždice

Montáž jednoduchého zahradního domku roubené konstrukce je pro naše kolegy snadná věc. Dřevěné stěny se montují z jednotlivých prken, do kterých jsou vyřezány zámky. Zámky do sebe perfektně zapadají a stěny jsou poměrně rychle smontovány. Stejné je to i při montáži sedlové střechy. Zde se také jedná jen o jednoduché zapasování jednotlivých střešních palubek do připravených zámků. A právě takový dřevěný zahradní domek si na svojí zahradu objednal pan Zdeněk. Zahradní domek na nářadí o velikosti 200 x 190 cm.

K jednoduchému zahradnímu domku jsme doobjednali

  • dvě ventilační mřížky
  • asfaltovou lepenku na střechu
  • podkladový rošt

Na výrobu zahradního domku jsme použili dobře vysušené dřevo z jehličnatých stromů rostoucích na Šumavě. Protože si zákazník nepřál žádnou povrchovou úpravu, připravené palubky o síle 19 mm na stěny a palubky o síle 15 mm na střešní záklop jsme zabalili a v domluveném termínu zahájili montáž u zákazníka. 

Zahradní domek na nářadí jsme montovali na zpevněnou plochu - betonové dlaždice připravenou zákazníkem. Pod stěnovnicemi jsou impregnované smrkové hranoly 70 x 40 mm pro lepší oddělení dřevěných stěn domku od vlhka při zemi. Do stěn domku byly vsazeny větrací mřížky. Střešní záklop jsme pokryli asfaltovou lepenkou a čelní a zadní okraje střech zakončili dřevěným zaštítováním.

Smontovaný dřevěný domek jsme osadili jednokřídlými dveřmi s pevným jednoduchým zasklením a jednoduchým kováním. Spodní část dveří je zpevněna dřevěným svlakem

Dřevěný domek jsme montovali na připravenou desku z betonových dlaždic
Spodní část dveří do domku je vyztužena svlakem
Aby se zabránilo pronikání vlhkosti do stěn domku, byl postaven na podkladní rošt z impregnovaných hranolů
Záklop sedlové střechy jsme vyrobili z hoblovaných palubek o síle 15 mm
Sedlovou střechu domku jsme olemovali dřevěným zaštítováním
Do stěn dřevěného domku jsme instalovali dvě větrací mřížky z důvodu odvětrávání vnitřních prostor