Zahradní domek Bodine s dvoukřídlími prosklenými dveřmi

Zahradní domek Bodine s dvoukřídlími prosklenými dveřmi

Paní Jana se na nás obrátila s požadavkem na nějaký dřevěný domek, který by chtěla používat pro uskladnění různých věcí, ale hlavně by do něho chtěla před zimou schovat nábytek do pergoly a hračky se kterými si děti hrají venku. Volba padla na čtvercový dřevěný domek Bodine s prosklenými dvoukřídlími dveřmi. Dvoukřídlé dveře zákaznice volila z důvodu širšího vstupu do domku a snazšího ukládání zahradního nábytku.

Zahradní domek s rovnou střechou je v základním provedení dodáván bez podlahy, povrchové úpravy a střešní krytiny. Paní Jana si u nás všechny tyto doplňky objednala.

Technické informace zahradního domku Bodine

  • vyroben ze smrkového dřeva
  • síla stěny 28 mm
  • užitná plocha 7,8 m2
  • vnitřní rozměry 274 x 274 cm
  • jedno okno 55 x 188 cm
  • síla skleněné výplně okna a dveří 4 mm

Pro stavbu zahradního domku je třeba mít připravené neorganické, do roviny srovnané podloží ( např. beton ,zámková dlažba, štěrkové podloží), které si zákaznice nechá zhotovit. Tyto zahradní domky nám dodává holandský dodavatel a po uhrazení zálohové faktury jsme domek objednali. Domek je dodáván v rozloženém stavu, což je ideální pro realizaci povrchové úpravy. Veškeré dřevo i ve výřezech jsme na lakovně ručně, tedy štětcem natřeli impregnací a dvěma nátěry lazurou v odstínu dub.

Při montáži jsme nejprve na připravenou desku sestavili podkladní rošt z impregnovaného, smrkového hranolu. Dřevo domku je dohladka ohoblované a dokonale vysušené, aby po sestavení nedocházelo k jeho kroucení a ohýbání. Stěny se skládají z jednotlivých prken o síle 28 mm, které do sebe mají v přesně daných vzdálenostech vyříznuté zámky. Tyto zámky do sebe perfektně zapadají a stavba je tak velice rychlá a bezproblémová.

Montáž střechy probíhá obdobně, zámky jsou do střešních palubek vyfrézovány po celé délce, palubky pak do sebe jednoduše zasouváme a postupně zajišťujeme spojovacím materiálem. Na prkennou střešní záklop jsme lepidlem na PVC přilepili střešní folii ALFAFOL. A protože u domku není okapový svod, nahradili jsme ho střešní průchodkou.

Uvnitř domku byl ještě z impregnovaných, smrkových hranolů sestaven rošt na který pak přišla položit dřevěná prkna o síle 18 mm. Domeček byl ještě doplněn větracími mřížkami pro vyrovnávání teploty uvnitř během zimních měsíců.

Zahradní domek s rovnou střechou a dvoukřídlími dveřmi
Jedna část dveří se uzavírá pomocí dolní a horní kovové zástrče
Druhá část dveří má klasickou kliku a zámek
Na ploše pultové střechy byla folie přilepena lepidlem na to vhodným, na boku přichycena hřebíčky
Větrací mřížky mají zajistit odvětrávání vnitřního prostoru a vyrovnávání teploty uvnitř domku