Zahradní domek Minimodern doplněný o boční přístřešek

Zahradní domek Minimodern doplněný o boční přístřešek

Pan Richard si na našem e-shopu vybral zahradní domek na ukládání nářadí a dětských hraček. Domeček, který si vybral má rovnou pultovou střechu a dvoukřídlé prosklené dveře dostatečně široké na ukládání objemnějších předmětů. Připravený prostor na kterém bude domeček postavený má upravený z betonových dlaždic.

Pan Richard požádal o montáž objednaného domku a při té příležitosti bývá dobrým zvykem, že se na místo montáže jede podívat některý z našich techniků, aby zjistil podrobnosti co se týče třeba přístupu na pozemek nebo stavu podkladu na kterém se bude montovat.

Vydlážděný prostor pro stavbu zahradního domku nebyl sice moc rovný, na druhou stranu byl dostatečně velký. Nerovnost dlažby dokážeme vyrovnat základovým rámem z impregnovaných hranolů.

Technické informace domečku Minimodern

  • vnější rozměr zahradního domku 300 x 200 cm
  • užitná plocha domku5,5 m2
  • pultová střecha
  • dvoukřídlé dveře
  • rozměr dveří 159 x 188 cm
  • nejvyšší bod chaty 225 cm

Zbylý vydlážděný prostor se zákazník rozhodl využít a požádal o jeho dodatečné zastřešení. Pro zastřešení jsme navrhli jednoduchou pergolu. Stačilo připravit dvě pergolové stojky 9 x 9 cm, ráhna a smrkové palubky silné 19 mm na stropní podbití. Jako střešní krytinu dřevěné pergoly si pan Richard vybral asfaltový šindel ve tvaru bobrovka.

Pergolové stojky jsme do dlažby kotvili na zemní vruty BAYO.S.  a přístavek dokonale propojili se zahradním domkem. Povrchovou úpravu domku i přístavku jsme provedli nejprve impregnací, po té dvěma nátěry lazurou v odstínu pinie.

Pro zastřešení dřevěného přístřešku jsme použili asfaltový šindel ve tvaru bobrovka
Dvoukřídlé dveře do domku jsme zasklili mléčným sklem
Stojky dřevěného přístřešku jsme kotvili do betonové podlahy na zemní vruty BAYO.S
Zahradní domek na nářadí jsme stavěli na podkladní rošt z impregnovaných hranolů
Šířka dvoukřídlích dveří je 159 cm, což je  dostačující i pro ukládání  objemnějších předmětů
Na pultovou střechu zahradního domku jsme použili  1 mm silnou PVC folii