Dřevěný domek na nářadí - Mila

Dřevěný domek na nářadí - Mila

Paní Veronika se přestěhovala z velkého města do nově postaveného domku se zahradou na vesnici. Dobře si je vědoma, že k údržbě zeleně okolo domku bude potřebovat různé zahradnické náčiní, sekačkou a kolečkem počínaje a lopatou a hrabičkami konče. Tyto věci si však nechce ukládat v prostorách domu. Nejraději by nějaký vzdušný, středně velký domek na nářadí s velkými dveřmi, smontovaný v rohu zahrady. Pod domek žádný betonový základ.

Návrh na domeček s pultovou střechou

Po prohlídce místa realizace bylo naším technikem vybráno několik typů domečků. Některé měly sedlovou, jiné pultovou střechu, s okny i bez oken, jednokřídlé nebo dvoukřídlé dveře. Zákaznici padl do oka zahradní domek Mila. Tento domek s pultovou střechou má dvoukřídlé dveře, je bez oken a v základním provedení je dodáván bez podlahy, střešní krytiny a povrchové úpravy. Dle požadavku paní Veroniky bude domek postaven na zemní vruty. Pod ním bude položena pouze geotextilie, aby se zabránilo prorůstání trávy. Zákaznice si ještě přiobjednala:

  • podlahu ze smrkových palubek
  • povrchovou úpravu 1 x nátěr impregnací a 2 x nátěr tenkovrstvou lazurou Xyladecor Classic barva ořech
  • na střechu střešní folii EPDM
  • v zadní části střechu zakončit okapovým žlabem a okapovým svodem

Lakování jednotlivých částí domku

Jednotlivé balíky se na lakovně rozbalily a dle požadavku zákaznice se provedlo základní ošetření dřeva. 1 x nátěr impregnací a 2 x nátěr požadovaným odstínem, aby se barva dostala i do spár a na pera stěnových palubek.  Po zaschnutí všech vrstev se celá zakázka opět zabalila a odvezla na místo realizace.

Montáž domku na nářadí u zákaznice

Navíc byly vyrobeny 4 nosné hranoly z borového dřeva 8,8 x 8,8 cm pod obvod chaty.  Pod domek byla položena geotextilie, která zabrání prorůstání trávy a samotný domek byl instalována na zemní vruty BAYO.S Protože je domeček postaven na vrutech, tak pro snazší vstup do domečku byl navíc ke dveřím vyroben schod ze smrkových hranolů. 

Dveře domečku jsou dvoukřídlé, a jejich šířka při otevření obou křídel je 151 cm. To je dostačující i při ukládání rozměrných věcí, například zahradního nábytku. Paní Veronika byla s výsledkem naší práce velice spokojená.

Pod obvod chaty byly navíc vyrobeny 4 nosné hranoly z borovicového dřeva 8,8 x 8,8 cm. Na terén byla položena geotextilie, která má zabránit prorůstání trávy a chata samotná byla instalována na zemní vruty BAYO.S
Zahradní domek Mila byl dodavatelem přivezen do areálu firmy Vladeko spolu s dalším zbožím.
Jednotlivé balíky se na lakovně rozbalí a dle požadavku zákazníka se provede základní ošetření dřeva .
Detail dohladka ohoblovaného, 28 mm silného smrkového prkna stěnovnice s vyříznutým zámkem pro snadnou montáž.  Po zaschnutí všech vrstev se celá zakázka opět zabalí a odveze na místo určení.
Detail na posazení chaty na nosný hranol a na vruty zavrtané do podloží.
Zavrtávací zemní vrut BAYO.S se spirálovým závitem a spodní délkou 500 mm. Materiál je žárově pozinkovaná ocel. Šroubování do země se provádí pomocí pevné tyče - roksoru nebo instalačního kříže. Zemní vruty se používají pro upevnění plotů, pergol, dětských hřišť, dřevostaveb…Kovaný hrot dobře prostupuje zeminou, stlačená zemina mezi závity zajišťuje pevné usazení vrutu. Základy možné okamžitě zatížit, oproti čekání při betonování.  Vruty jsou testovány na tlakovou, tahovou i boční zátěž.
Pultová střecha je kolem dokola olemována dřevěnou lištou a v zadní části ukončena okapovým žlabem a okapovým svodem na dešťovou vodu.
Protože je domeček postaven na vrutech, tak pro snažší vstup do domečku byl navíc ke dveřím vyroben schod ze smrkových hranolů.
Dveře domečku jsou dvoukřídlé a dostatečně velké pro ukládání rozměrných věcí. Při otevření obou křídel je jejich šířka 151 cm a výška 192 cm.
Zahradní domek Mila je hotový a připravený na nastěhování všeho potřebného .