Zahradní domek s dvoukřídlými vstupními vraty

Zahradní domek  s dvoukřídlými vstupními vraty

Paní Věra si objednala a zakoupila zahradní domek z impregnovaného dřeva s dvoukřídlími dveřmi na nářadí. Domek Hugo se bude stavět na zadním, zahradním dvorku na plochu zpevněnou betonovými dlaždicemi. 

Každý, kdo má domek se zahradou o kterou se musí starat ví, že je nutné mít nějaký prostor pro uskladnění veškerého zahradního náčiní, sekačky na trávu nebo třeba zahradního substrátu na pěstování okrasných rostlin. Pro takové účely je zahradní domek na nářadí to nejlepší řešení.  

Zahradní domek na nářadí Hugo je vyroben

  • z tlakově impregnovaného dřeva severského smrku
  • má sedlovou střechu pokrytou asfaltovou lepenkou
  • jedno neotevíratelné okno vyplněné plexisklem
  • dvoukřídlá vrata 150 x 165 cm přichycená na křížové závěsy

Výhodou tlakově impregnovaného dřeva je zejména jeho dlouhá životnost, která je dosažena penetrací impregnačního činidla hluboko do dřeva. Chemické složení impregnace pak dřevo chrání před plísněmi, hnilobou a dřevokaznými škůdci.

Montáž domku byla provedena na podkladový rošt, který byl vyroben z impregnovaných smrkových hranolů. Tyto hranoly zajistí, že podlaha domku není v přímém kontaktu se zemí a je tak chráněna zejména před zemní vlhkostí. 

Na podkladový rošt pak naši montéři položili podlahu z prken, která též prošla impregnací. V průběhu stavby stěn byl do předem určených míst vsazen rám pro neotevíratelné okno a dvoukřídlá vstupní vrata. Střecha domku byla pokryta asfaltovou lepenkou, která spolehlivě zabrání protékání dešťové vody do vnitřních prostor domku. Lepenka je oproti šindeli lehká a je tedy možné ji používat i na menší zahradní domky.

Zákaznice byla s prací našich montérů velice spokojená.

Dřevěný zahradní domek s dvoukřídlími vraty.
Na pokrytí střechy byla použita asfaltová lepenka v černé barvě.
Polovina vrat se uzamyká zevnitř na horní a dolní dveřní zástrč.
Vrata jsou k domku připevněna na křížový závěs
Malé okénko domku se nedá otvírat a je zaskleno 4 mm silným sklem
Podlaha z impregnovaných prken položena na podkladový rošt domku