Zahradní domek s přístavkem zastřešený pultovou střechou

Zahradní domek s přístavkem zastřešený pultovou střechou

Obrátili se na nás majitelé sice dlouhého, ale velmi úzkého pozemku s požadavkem na nějaký zahradní domek. Domek by chtěli i s malými dětmi využívat na občasné pobyty venku, protože hned vedle pozemku je poměrně dobře vybavené dětské hřiště a děti by měli pěkně pod dohledem. Přitom by v chatce mohli připravit něco dobrého na zub nebo jen tak odpočívat.

Z katalogu si vybrali úzký zahradní domek se zastřešeným přístavkem.

Technické informace k zahradnímu domku:

  • šířka zahradního domku 180 cm
  • délka zahradního domku i s přístavkem 450 cm
  • výška zahradního domku 230 cm
  • vyrobeno ze smrkového dřeva
  • jednokřídlé částečně prosklené dveře
  • jedno neotevíratelné okno
  • pultová střecha
  • dodáno včetně podlahy

Zahradní domek jsme objednali u dodavatele a jakmile byl přivezen, mohlo se začít s montáží. Ještě před montáží jsme jednotlivá prkna dřevostavby na lakovně ošetřili impregnací a natřeli lazurou v odstínu pinie.

V prostoru, kde měl být domek postaven byla pouze mírně stržena horní část zeminy. Na zem byla položena geotextilie proti prorůstání trávy, rovnoměrně rozmístěny betonové kostky a zbylý prostor vysypán kačírkem. Na betonové kostky naši montéři sestavili podkladní rošt z impregnovaných smrkových hranolů.

Následná montáž zahradního domku probíhala velice snadno a rychle. Na žádost majitelů byla zadní strana přístřešku doplněna komůrkovým polykarbonátem a stejně tak vyplněno prosklení dveří a pevného okna.

Zahradní dřevostavba má rovnou pultovou střechu na kterou jsme položili silnou EPDM folii. V zadním rohu střechy je instalována průchodka pro odvod dešťové vody do plastového okapu.

Na zadní stranu přístřešku jsme připevnili komůrkový polykarbonát který zabrání proudění vzduchu
Zastřešený přístřešek je vhodný na posezení při grilování, malá chatka pro uskladnění zahradního nábytku
V zadní čísti chatky je úzké okno vyplněné polykarbonátem
Na pultovou střechu celé dřevostavby je položena EPDM folie