Zahradní domek Sten montovaný na štěrkovém podloží

Zahradní domek Sten montovaný na štěrkovém podloží

Pro paní Martu jsme objednali a smontovali zahradní domek Sten. A jak k tomu došlo? Zákaznice navštívila naši kamennou prodejnu za účelem zakoupení zahradního grilu. V našem areálu ale zjistila, že neprodáváme pouze grily a udírny, ale že se zabýváme hlavně dřevovýrobou a montážemi.

Zahradní chatky, pergoly, dřevěné altány nebo dětská hřiště jsou u nás na prvním místě a patří k větším zakázkám. K menším zakázkám pak řadíme dřevěný plot, balkonové zábradlí nebo dřevěný zahradní nábytek do pergoly

Zákaznice si k zakoupenému grilu objednala malý, dřevěný domek do kterého bude zahradní gril a zahradní nábytek ukládat přes zimu.

Technické údaje zahradního domku Sten:

  • vyroben ze smrkového dřeva
  • síla stěny 28 mm
  • vnější rozměr 295 x 200 cm
  • výška 248 cm
  • užitný prostor 4,6 m2
  • sedlová střecha

Dovezený domek od dodavatele, holandské firmy Tuindeco jsme na lakovně rozbalili a ošetřili impregnací a tenkovrstvou lazurou v odstínu cedr.

Samotná montáž u zákaznice byla provedena na podklad ze štěrkového podloží. Nejprve jsme sestavili základový rám z impregnovaných hranolů. Stavba jednotlivých stěn zahradního domku byla velice snadná. Stěny se montují z jednotlivých prken, do kterých jsou vyřezány zámky. Zámky do sebe perfektně zapadají a stěny jsou smontovány během chvíle. 

Montáž sedlové střechy rovněž není žádný problém. Jedná se o jednoduché zapasování jednotlivých střešních palubek do připravených zámků. Jako střešní krytinu si paní Marta zvolila černou asfaltovou lepenku.

Do domeček jsme doplnili podlahu ze smrkových palubek o síle 19 mm kterou jsme po celém obvodu začistili dřevěnou lištou.

Spodní část jednokřídlých dveří je vyztužena dřevěným svlakem
Na sedlovou střechu jsme položili černou, asfaltovou lepenku
Do zahradního domku jsme doplnili palubkovou podlahu, kterou jsme po obvodu začistili dřevěnou lištou