Zahradní pergola doplněna o dřevěné zábradlí a zástěnu Modern

Zahradní pergola doplněna o dřevěné zábradlí  a zástěnu Modern

Pan Martin se na nás obrátil s žádostí na zastřešení terasy. Po celkové rekonstrukci staršího domku, kdy bylo předěláno i vnitřní uzpůsobení místností a vybourány dveře do zadní části zahrady. V této zadní části si zákazník nechal udělat betonovou terasu s dlažbou. Jedinou podmínkou bylo nekotvit pergolu do zdi domu. Po zaměření místa jsme zjistili, že terasa bude zastřešena pergolou cca 3 x 7 metrů, podobnou jakou má Martinovo soused. Vytvořili jsme návrh i nacenění zakázky.

Zastřešenou pergolu jsme doplnili o:

  • okapový set
  • dřevěné zábradlí
  • zástěnu typu Modern

Na výrobu pergoly jsme použili KVH lepené hranoly ze smrkového dřeva 12 x 12 cm na stojky, 6 x 16 cm na nosná ráhna a 6 x 12 cm na střešní ráhna. Vzpěry pergoly jsme vyrobili z hranolů 5 x 8 x 55 cm. Kotvení pergoly jsme navrhli na kovové patky "Y" s roxorem za pomoci chemické kotvy. Na zastřešení jsme použili 10 mm silný komůrkový polykarbonát kouřové barvy. Desky jsme kotvili na krokve přes hliníkové lišty a Fasto šrouby s těsněním a krytkou. Okraje střechy jsme ukončili hliníkovou lištou v "F" profilu a přední část pergoly doplnili o okapový set s odtokem do kanalizace.

Do pergoly jsme vyrobili dvě dřevěná zábradlí ze smrkových hranolů 4 x 4 cm a horní část zábradlí zakončili madlem se čtyřstrannou fazetou.

Do levé strany pergoly byla připevněna dělici stěna typu Modern v atypickém rozměru 275 x 180 cm. Na výrobu zástěny jsme použili třívrstvou lepenou spárovku 6 mm silnou s podélným drážkováním a doplněnou o rohovou mřížku. Desku jsme vsadili do dřevěného rámu 4 x 9 cm.

Povrchová úprava veškerých dřevěných prvků byla provedena základní impregnací a dvěma nátěry v odstínu dub.

Pergolu cca 3 x 7 metrů jsme kotvili na kovové patky do betonové terasy
Dřevěné zábradlí jsme vyrobili ze smrkových hranolů 4 x 4 cm
Polykarbonát kouřové barvy o síle 10 mm jsme ke krokvím připevnili pomocí hliníkových lišt s Fasto šrouby
Zástěna typu Modern na odclonění od sousedního pozemku vyrobená v atypickém rozměru
Přední část pergoly jsme doplnili o okapový set
Okapový svod ze střechy pergoly má vyústění do kanalizace
Detail zakončení polykarbonátových desek
Na výrobu pergoly jsme použili KVH hranoly, které jsou pevnější než běžné dřevěné