Zahradní pergola zastřešena čirým polykarbonátem

Zahradní pergola zastřešena čirým polykarbonátem

Zákazní Přemek nás požádal o výrobu a montáž zahradní pergoly atypických rozměrů, kterou by chtěl s rodinou využívat pro večerní grilování. Pod pergolu si již vybudoval podklad ze zámkové dlažby na konci zahrady. Ze tří stran by chtěl mít pergolu uzavřenou a tím odcloněnou od okolních pozemků.

Připravená plocha pod pergolu měla rozměr cca 250 x 300 cm. Při zaměření jsme se zákazníkem vyřešili detaily ohledně povrchové úpravy a zastřešení.

Na výrobu zahradní pergoly jsme použili:

  • smrkové hranoly různých průřezů
  • dřevěné zástěny Praktik upravených rozměrů
  • upravené ozdobné mříže Tereza
  • komůrkový polykarbonát

Dřevěná pergola včetně zástěn a mříží byla vyrobena ze smrkového dřeva, protože smrkové dřevo je to, které používáme nejčastěji. Samozřejmě musí být dřevo dokonale vysušené a do hladka hoblované. A to naši truhláři umí. Nejprve vyrobili dřevěné mříže Tereza, které mají plátovaný spoj latí jištěný navíc kovovou sponou. Tyto mříže jsou vsazeny do pevného dřevěného rámu 4 x 9 cm. a vyznačují se vysokou pevností. Odolají nejen silnému větru, ale i prudkému nárazu.

Dále si připravili zástěny Praktik atypických rozměrů. Zástěny vyrábíme vsazováním jednotlivých frézovaných prken do silného rámu. Mezera mezi jednotlivými prkny je 0,5 cm a i tak zajišťují dostatečné soukromí.

Stojky pergoly o průřezu 12 x 12 cm jsme do podkladu ze zámkové dlažby kotvili na kovovou patku "Y". Tyto stojky jsme mezi sebou propojili průběžným ráhnem 4,5 x 7 cm a polykarbonátové desky připevnili na střešní ráhna zakončena v přední části úkosem.

Tři strany zastřešené pergoly jsme vyplnili zástěnami Praktik a v horní části pod polykarbonát doplnili mříže Tereza. Zástěny i mříže jsme k pergolovým stojkám přichytily přes kovové úhelníky.

Celá pergola včetně výplní byla ošetřena lazurou Xyladecot Oversol v odstínu sipo.

Zahradní pergolu jsme kotvili do zámkové dlažby na zabetonovanou patku sloupku Y 12 x 12 cm
Stěny zahradní pergoly byly doplněny o zástěny Praktik
Ozdobná mříž Tereza je vyrobena plátovaným spojem latí a světlost oka je 10 x 10 cm
V horní části pod zastřešením jsme vsadili ozdobné mříže Tereza
Větší zahradní pergola zastřešená čirým polykarbonátem