Zastřešení dřevěné terasy a instalace balkonového zábradlí

Zastřešení dřevěné terasy a instalace balkonového zábradlí

Pan Petr se na nás obrátil s požadavkem na zastřešení vyvýšené dřevěné terasy, kterou má za domem. Zatím měl tento prostor nevyužitý, ale rozhodl se to změnit. Terasu chce zastřešit, aby ji mohl používat i za deštivého počasí, ale zároveň pro zvýšení bezpečnosti požádal o její ohrazení balkonovým zábradlím. Pro spojení terasy se zahradou jsme panu Petrovi navrhli navíc dřevěné schůdky.

Jako základ pro zastřešení byla vybrána samostojná pergola Linda 29, pouze musela být rozměrově upravena na velikost terasy. 

Na výrobu zastřešení terasy jsme použili:

  • stojky, pozednice a vzpěry z hranolu 9 x 9 cm
  • pergolová ráhna zakončená úkosem 4 x 7 cm
  • čirý komůrkový polykarbonát o síle 8 mm

Smrkové hranoly požadovaného počtu a daných délek naši truhláři nakrátili a hladce ohoblovali. Na lakovně jsme všechny dřevěné prvky pergoly povrchově ošetřili impregnací a lazurou v odstínu palisandr.
Při montáži jsme zadní pergolové stojky a pozednici kotvili do zdi domu na chemickou kotvu a závitovou tyč. Přední pergolové stojky upevněné do dřevěné podlahy terasy jsme použili pro uchycení rýglů balkonového zábradlí.

Zábradlí na terasy a balkony vyrábíme z klasických balkonových prken s ozdobným frézováním. Celkem bylo na toto zábradlí potřeba vyrobit 75 kusů balkonových prken širokých 14 a vysokých 98 cm. Dále jsme vyrobili 18 balkonových podpěr, balkonové madlo a po celém obvodu vyjma dvířek do zahrady dřevěný balkonový truhlík.

Zastřešení terasy jsme provedli komůrkovým polykarbonátem, jehož desky jsme na ráhna připevnili pomocí Fasto šroubů s podložkou a krytkou. Okraje polykarbonátu jsme uzavřeli AL lištou proti pronikání vlhkosti do vnitřku jednotlivých komůrek.

Touto zastřešenou terasou s dřevěnými schůdky došlo k dokonalému propojení domu a zahrady. Dodatečně jsme panu Petrovi ještě vyrobili dřevěný kryt s poklopem na studnu, která je přímo před terasou. 

Ze zastřešené terasy vedou do zahrady jednoduché dřevěné schody
Na pergolové stojky v přední části jsme připevnili pomocné latě balkonového zábradlí
Na zastřešení celého prostotu terasy jsme použili komůrkový polykarbonát
Balkonové zábradlí jsme doplnili dřevěnými dvířky u schodiště do zahrady
Před zastřešenou terasu jsme vyráběli i dřevěný kryt na studnu
Balkonové podpěry na podepření dna balkonového  truhlíku
Konstrukci pergoly jsme do zdi domu kotvili na chemickou kotvu a závitovou tyč
Balkonové zábradlí bylo v horní části zakončeno dřevěnými truhlíky na pelergónie