Zastřešení starší, opěrné pergoly

Zastřešení starší, opěrné pergoly

V roce 2020 si u nás zákaznice zadala výrobu a montáž opěrné pergoly bez zastřešení s tím, že tato pergola nebude nikdy a ničím zastřešena. Po uplynutí dvou let si svůj záměr rozmyslela a požádala naši firmu o dodatečné zastřešení.

Návrh na provedení zastřešení pergoly

Z nedávné realizace měl technik ještě uloženy rozměry dřevěné pergoly, proto nebyla ani potřeba návštěva místa realizace. Pro zastřešení pergoly byl zvolen polykarbonát.  Při pokládce zvoleného polykarbonátu musela být střední část pergoly podepřena hranoly z důvodu bezpečnosti našich montážníků. Ačkoliv je polykarbonát pochozí, pergolová ráhna by nemusela vydržet zátěž dospělého člověka a mohlo by dojít k jejich poškození. Pro přichycení polykarbonátu k pergole byly použity nerezové vruty a hrany kolem dokola ukončeny 6 mm silným stříbrným "F" profilem.

  • zastřešená pergola komůrkovým polykarbonátem o síle 6 mm
  • polykarbonát v čiré barvě
  • k pergole přichycen nerezovými vruty 5x70 mm
  • na zakončení stran polykarbonátu byl použitý hliníkový "F" profil
Pohled na původní dřevěnou pergolu bez zastřešení.
Technický nákres z nedávné realizace i s rozměry měl technik uložený v počítači.
Při pokládce zvoleného polykarbonátu musela být střední část pergoly podepřena hranoly z důvodu bezpečnosti našich montážníků.
Ačkoliv je polykarbonát pochozí, pergolová ráhna by nemusela vydržet zátěž dospělého člověka a mohlo by dojít k jejich poškození. Proto byla pergola podepřena hranoly, ale i přesto se z větší části montáž prováděla ze štaflí.
Pro přichycení komůrkového polykarbonátu k ráhnům pergoly byly použity přítlačné terčíky s těsněním a nerezové vruty 5 x 70 mm.
Detail ukončení polykarbonátových desek hliníkovým, šestimilimetrovým „F“ profilem.
Pohled na hotovou pergolu se zastřešením komůrkovým polykarbonátem o síle 6 mm a v čiré barvě.
Pohled zdola na opěrnou zastřešenou pergolu.