Zrcadlově postavená zahradní chata Bertil doplněná o okapový set

Zrcadlově postavená zahradní chata Bertil doplněná o okapový set

Pan Václav si z našeho katalogu vybral zahradní chatu Bertil, kterou by ale potřeboval mírně upravit. S technikem se domluvili na zaměření a při té příležitosti pan Václav vznesl ještě několik požadavků. U montované chaty požádal o prodloužení zadní stěny zastřešeného přístřešku a osazení této stěny navíc dvěma okny.

Dále by dřevostavbu potřeboval postavit na pozemku u bazénu zrcadlově. To znamená, že krytá terasa byla na pravé straně. Ne u každé chaty to jde, ale u této chaty to možné je. Do uzamykatelné části dřevostavby zákazník požádal o dřevěnou podlahu.

K zahradní chatě Bertil si zákazník přiobjednal:

  • dvě okna do zastřešeného prostoru
  • základový rám
  • dřevěnou podlahu
  • povrchovou úpravu
  • větrací mřížky
  • střešní krytinu
  • okapový set

Pod chatu si zákazník připraví neorganický podklad v podobě základu ze ztraceného bednění a betonové desky. Objednaná a dovezená chata v rozloženém stavu byla na naší lakovně natřena nejprve impregnací a dvěma nátěry v odstínu teak. Ruční nátěr chaty v rozloženém stavu je ideální, protože se impregnace i následná barva dostane do všech výřezů a dřevo je perfektně ošetřeno.

Na výrobu chaty se používá dřevo ze severského smrku a síla stěny je 44 mm. Zasklení oken a dvoukřídlích dveří je izolačním dvojsklem 3-6-3 mm a skleněné výplně navíc vyztuženy dřevěnými latěmi.
Montáž upravené a natřené chaty probíhala jednoduše. Na připravenou základovou desku naši kolegové nejprve sestavili podkladový rám z impregnovaných hranolů na který pak následovala montáž jednotlivých stěn chaty. Stěny se skládají z jednotlivých prken, které do sebe mají v přesně daných vzdálenostech vyřezané zámky. Tyto zámky do sebe perfektně zapadnou, stavba je tak velice rychlá a bezproblémová.

Montáž střechy probíhá obdobně, zámky jsou do střešních palubek vyfrézovány po celé délce, palubky pak do sebe jednoduše zasouváme a postupně zajišťujeme spojovacím materiálem. Na prkenný záklop pak položili podkladový pás Onditiss Strong a nakonec celou valbovou střechu pokryli asfaltovým šindelem v černé barvě.

Okraje střechy doplnili o okapový set a do vnitřku chaty instalovali větrací mřížky a dřevěnou podlahu. Zákazník byl velmi spokojený.

Zastřešený přístavek jsme navíc doplnili dvěma okny
Zahradní chata Bertil je postavena zrcadlově na připravenou betonovou desku
Okraje střechy jsme zakončili okapovým setem
Na výrobu chaty se používají dokonale vysušená a do hladka ohoblovaná prkna severského smrku
Dřevěnou chatu jsme povrchově ošetřili Xyladecorem Classic v odstínu teak
Na valbovou střechu jsme položili černý asfaltový šindel Bardoline Topve tvaru hexagonál
Nejprve montážní tým sestavil podkladní rošt z impregnovaných hranolů a následně na něj stěny celé zahradní chaty