Na zimu je třeba připravit i psy

Chladné zimní měsíce se pomalu ale jistě blíží a tak je potřeba začít myslet na pohodlí Vašich čtyřnohých venkovních mazlíčků. My jsme s tím již začali a předzásobili jsme se zateplenými i nezateplenými boudami pro psy, abychom k Vám byli schopni tu Vaši vybranou doručit prakticky okamžitě. Při vybírání psí boudy je důležité dodržovat především dvě základní pravidla:

  • Podle umístění boudy a rasy psa volte mezi zateplenou boudou a nezateplenou psí boudou. Pokud máte velkého chlupatého maxipsa Fíka a boudu umisťujete například do kotce za roh domu, není potřeba investovat do zateplení boudy, spíše je to kontraproduktivní - pes se při pobytu v boudě akorát zapaří a hrozí mu pak řada onemocnění. Je to stejné jako s lidmi.
  • Velikost Vašeho pejska určuje i velikost psí boudy. Pokud vlastníte menšího psa, vybírejte také odpovídající menší boudu. V případě, že pro psa vyberete příliš velkou boudu, může se stát, že se v boudě bude bát, protože tam bude příliš mnoho volného prostoru a hrozí i situace, že z důvodu přílišné velikosti boudy si pes boudu nebude schopen svým tělesným teplem dostatečně vyhřát a bude mu v ní zima. Důsledkem toho bude, že pes v boudě nebude chtít bydlet a vy budete mít chlupy po celém domě.

Pokud si s výběrem psí boudy nevíte rady, obraťte se na nás a naši odborní poradci Vám rádi poradí.

Psí bouda opláštěná modřínovým dřevem

Aktuality

Archiv aktualit