Stavba zahradního domku

Postavit zahradní domek není žádná věda. Postavit ale zahradní domek na ne úplně vhodném terénu je o poznání složitější. Naši montéři mají takových montáží za sebou už nespočet, poprvé Vám ale nabízíme fotodokumentaci jak na to, abyste to už zvládli i sami bez jakýchkoli problémů.

Stavba zahradního domku ve složitém terénu

  • Nejprve je potřeba do terénu, který není zpevněný a je případně mírně podmáčený, zavrtat zemní vruty. Se zemními vruty se snadno pracuje a stabilita na nich postavené stavby je bezvadná. Vruty volte podle velikosti stavby a stupně nevhodnosti terénu, pro snadnější podloží stačí kratší vruty, pro složitější podloží použijte raději delší, 60 cm zemní vruty.
  • K zemním vrutům pevně přišroubujte základový rám. Je důležité, aby byly všechny vruty v perfektní rovině a přesně v řadě za sebou. To je možné ověřit ať už delší vodováhou, případně si pomozte nějakým rovným prknem nebo hranolem. Dejte si ale pozor, aby hranol nebyl křivý a vy zbytečně neupravovali výšku zemních vrutů a pak by Vám to akorát nesedělo. Hranoly se k vrutům připevňují buď klasickými vruty nebo případně silnějšími stavebními šrouby.

Základový rám pod zahradní domek

  • Na základový rám pak přijde přidělat základový rošt, který často bývá součástí výbavy zahradních domků. Ten slouží k tomu, aby se podklad srovnal do dokonalé roviny a s domkem pak následně nebyly žádné problémy.
  • Na základový rošt začněte postupně vrstvit jednotlivá stěnová prkna. Do prken jsou přesně vyřezány zámky, které do sebe dokonale zapadají. Montáž stěn domku je pak už úplně snadná, prostě jednotlivá prkna do sebe zakládáte. Až se dostanete do potřebné výšky, nezapomeňte vsadit dveře, popřípadě okna. Pokud na tento krok zapomenete, budete pak dveře vkládat složitě ze žebříku. Když se se stěnami dostanete až do nejvyššího bodu, přijde na domek připevnit střecha. Podle typu střechy může nastat několik možností - například budete muset na domek připevnit A-čka, která vytvoří klasickou sedlovou střechu, při stavbě vícebokého domku daný počet trojúhelníků, u domku s pultovou střechou rovnou montujete střechu. To je ale vše přesně popsáno a vyobrazeno v obrázkovém návodu, který je vždy součástí zahradního domku, případně jej naleznete zde na stránkách v kartě daného domku.

Stavba zahradního domku

Vidíte, je to hračka. Stavba zahradního domku je bezproblémová i v náročnějším terénu a zvládnete jí v pohodě i sami. Důležité je se toho nebát a vrhnout se do toho po hlavě, ale zároveň s rozvahou. Pokud si ale stejně na stavbu zahradního domku u Vás doma nevěříte, neváhejte se na nás obrátit a my k Vám vyšleme naši montážní partu, která si se stavbou zaručeně poradí. Přejeme hodně štěstí!

Aktuality

Archiv aktualit