Vyrobit atypickou boudu pro psa a kočku není pro nás nic nemožného

Paní Martina se na nás obrátila s dosti podivným požadavkem. Na svoji terasu potřebuje vyrobit pelech pro velkého psa a na vyvýšeném místě boudu pro kočky, tedy dva vjednom. Tato konstrukce bude využívána celoročně, tedy v létě i v zimě, aby tato domácí zvířata mohla pobývat venku a nedělala v domě majitelky nepořádek. Dokonce dodala nákres, jak by si celou konstrukci asi představovala.
S jejím požadavkem jsme se nějak popasovali a podívejte se, co z toho vzniklo.

Na výrobu této atypické boudy jsme použili třívrstvou biodesku. Spodní část, tedy psí bouda je otevřená a bude vybavena pelechem. Horní vyvýšená část určená pro kočky bude částečně uzavřená a na otevřených policích zbyde ještě dostatek místa pro misky na vodu a granule, aby se na ně pes nedostal.

Škrabátka která jsou umístěna v horní části jsou pro kočky velice důležitá. Škrabáním čehokoliv se kočky snaží starat o své drápky. Udržují je ostré a tím, že si obrušují jejich zrohovatělou část je udržují v perfektní kondici. Tři škrabátka jsme vyrobili tak, že jsme impregnovanou kulatinu omotali jutovým provazem.
Vzdálenost mezi jednotlivými patry polic je 30 cm. Celková konstrukce má rozměry 70 x 120 cm a je ošetřena silnovrstvou lazurou v odstínu pinie, aby se co nejvíce barevně přiblížila okenním rámům.

bouda-pro-kocku-a-psa8
Horní uzavřená část pro kočku a police s dostatkem místa pro misky na pití a granule
Spodní část je vybavena pelíškem pro psa
Bouda zabydlená domácími mazlíčky
Bouda umístěná na terase, na sluníčku se kočky rády vyhřívají
Atypickou boudu jsme vyrobili z třívrstvé biodesky
Škrabátka pro kočku jsme vyrobili z impregnované kulatiny, kterou jsme omotali jutovým provazem
Na lakovně jsme boudu natřeli silnovrstvou lazurou v odstínu pinie
Čtyřnozí obyvatelé kombinované boudy pro psa a kočky