Zahájili jsme výrobu dřevěných mříží

S blížícím se jarem a s tím spojenou činností na zahradě, kdy si zákazníci svůj pozemek chtějí zvelebit jsme opět zahájili výrobu dřevěných mříží Zuzana. Tyto dřevěné mříže lze použít jako výplně do pergol nebo altánů, ale lze s nimi bezpečně odclonit i dva sousedící pozemky.

dřevěná mříž Zuzana
Ozdobné mříže standardně vyrábíme v několika rozměrech obdélníkového nebo čtvercového tvaru nebo s horním zakončením do oblouku. Dřevěná mříž Zuzana má pevný rám z hranolu 4 x 4 cm, díky jemuž je mříž velice pevná.

Samotná mříž je vyrobena z pružných smrkových latí o průřezu 1,5 x 3 cm a výsledně složená má světlost oka 10 x 10 cm.

A jak dřevěné mříže s plátovaným spojem latí vyrábíme?

Plátovaný spoj latí je tradiční technika, která se často používá při výrobě ozdobných mříží. Vytváří esteticky příjemný vzhled a zároveň poskytuje pevný a spolehlivý spoj mezi latěmi. Výroba mříží je podstatně náročnější. U jednotlivých, hladce hoblovaných latí o rozměru 1,5 x 3 cm se proti sobě pomocí speciální poloautomatické frézky vyfrézují drážky do poloviny síly latě a to v přesně daných roztečích. Takto připravené latě se spasují do sebe a spoj je ještě zpevněný sponou.

Při výrobě těchto typů latí je nutná vysoká přesnost a i proto zde není možné vyrobit jinou rozteč ok mříže než 10x10cm. 

Plátovaný spoj latí je velice pevný a tyto mříže lze použít i jako oporu pro popínavé rostliny.

Mříže dodáváme v přírodním provedení bez povrchové úpravy a pokud by Vám námi nabízený rozměr nevyhovoval, upravíme jej.

zuzana1
Latě z pružného smrkového dřeva s vyfrézovanými drážkami
Dřevěné latě se sesadí a spoj se pojistí kovovou sponou
Hotová mříž se zarovná na daný rozměr
Světlost oka sesazené plátované mříže Zuzana je 10 x 10 cm
Mříže dodáváme v přírodním provedení bez povrchové úpravy
Rám pro mříž vyrábíme z hranolu o průřezu 4 x 9 cm
Plátovaná mříž zasazená do robustního dřevěného rámu