Otázky a odpovědi

Přehled zaslaných dotazů a odpovědí

Na této stránce naleznete odpovědi na nejčastější dotazy, které nám posíláte. Pokud se chcete na něco zeptat, využijte náš formulář, rádi vám odpovíme. Pošlete nám svůj dotaz.

Dotazy z oblasti Venkovní podlahy

Zpět na přehled
 • 20.11.2023 Albert D.

  Lze rozebrat namontovanou terasu z WPC prken z prostředka?

  Dobrý den, rád bych namontoval terasu z WPC prken, ale v místě terasy je odtokový kanálek, který je potřeba občas vyčistit. Bude toto možné po namontování terasy? Lze rozebrat namontovanou terasu i od prostředku? S pozdravem Albert.
 • 16.10.2023 Vladimír G.

  Můžu si položit podlahu z WPC prken?

  Dobrý den, chtěl bych si na venkovní terasu položit podlahu z WPC prken. Co všechno na to budu potřebovat? Chtěl bych si podlahu položit sám, myslíte si, že to zvládnu? Děkuji za odpověď.
 • 12.10.2023 Bedřich Ch.

  Co je to kompozit který používáte na podlahy a terasy?

  Dobrý den, viděl jsem na vašich stránkách, že montujete nové venkovní podlahy z kompozitu. Co že to kompozit je a můžete mi nějakou variantu doporučit? Děkuji za odpověď.
 • 11.08.2023 Vráťa Š

  Jak vyrovnat terénní nerovnost pod venkovní podlahu?

  Dobrý den, chtěl bych si na terasu k domu nechat udělat dřevěnou podlahu, ale je tu jeden zádrhel. Při budování původní betonové terasy jsme podlahu vyspádovali tak, aby dešťová voda odtékala od základů domu směrem do zahrady. Momentálně bychom chtěli na terasu dřevěnou podlahu, ale co s tím spádem? Poradíte mi? Děkuji za odpověď.
 • 30.05.2023 Petr H.

  Jak položit terasová prkna na schodiště?

  Zdravím, jak mám položit terasová prkna na venkovním schodišti. Je nutné pod prkna použít nosné hranoly jako na ploše terasy? Děkuji za odpověď.
 • 29.05.2023 Ivan K.

  Je potřeba pevného podkladu pod nosné hranoly venkovní podlahy?

  Dobrý den, chtěl bych k domu nechat udělat novou terasu a tou překrýt starou, nevzhlednou a rozpadající se. Je potřeba starou terasu před tím nějak opravit? Děkuji za odpověď a přeji hezký den. S pozdravem Ivan.
 • 27.05.2023 Jirka V.

  Jak řešit hranu schodů z terasových prken?

  Dobrý den, jak řešíte hranu venkovního schodiště z terasových prken. Je hrana pevná a nebude se lámat? Děkuji za odpověď.
 • 26.05.2023 Hynek L.

  Jak je to s dilatací kompozitních prken?

  Dobrý den, chtěl bych si na terasu položit podlahu z kompozitních prken, ale někde jsem slyšel, že tato prkna hodně dilatují. Je potřeba se při montáži tady tomu nějak víc věnovat? Děkuji za odpověď.
 • 22.05.2023 Karel M.

  K čemu slouží dilatace u terasových prken?

  Dobrý den, zajímalo by mne, jak mám postupovat při pokládce terasových prken a slyšel jsem něco o tepelné dilataci. Můžete mi to ještě nějak upřesnit? Děkuji za odpověď.
 • 22.05.2023 Emil V.

  Jaká je únosnost zemních vrutů?

  Dobrý den, jaká je únosnost zemních vrutů? Chtěl bych je použít pod dřevostavbu, kterou hodlám stavět. Můžete mi poradit? Děkuji za odpověď.