Čím odclonit ošklivé zákoutí?

Dobrý den, u našeho bytového domu potřebujeme odclonit ošklivé zákoutí s kontejnery na smíšený odpad. Jedná se o 6 kusů kontejnerů na 1100 litrů odpadu. Pomůžete nám s tím? Děkuji za odpověď.
Klára V.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Je několik variant jak se s vaším požadavkem vypořádat. Námi vyráběné zástěny pro kontejnery na odpad nebo popelnice bych rozdělil tak do tří kategorií. 

Zástěna z plotových planěkzástěna pro popelnice

Nejjednodušší by bylo kolem popelnic postavit plůtek, který popelnice od okolí odcloní. Již v minulosti jsme několik takových zakázek úspěšně řešili. Plaňky k takovému plůtku vyrábíme z dokonale vysušeného smrkového dřeva a lze je dodat bez povrchové úpravy. A nebo vzhledem k barvě fasády domu nebo barvě plotu u které se bude zástěna instalovat na barvě povrchové úpravy domluvit.

Zástěna z ozdobných mříží

zástěna z mříží

Při výrobě takovýchto zástěn používáme dřevěné mříže Eva nebo Jana. Tyto mříže se vyrábí z latí 1,5 x 3 cm sbíjených nakoso, které jsou vsazeny do pevného ránu o rozměru 4 x 4 cm. Světlost oka je 5 x 5 cm, 10 x 10 cm nebo 13 x 13 cm. Povrchová úprava je také volitelná.

Zástěna skříňová

zástěna skříňová

Další variantou je pak instalace přístřešku se střechou a s bočními díly, které kontejnery oddělí od okolního prostoru. Nikdy není dobré prostor s odpady úplně uzavřít a je vhodné, aby byl prostor odvětrávaný. Tento typ skříňové úschovy popelnic nebo kontejnerů lze v pohodě uzamknout a máte jistotu, že vám tam nebudou vhazovat odpad sousedé nebo náhodní kolemjdoucí. 

kotvení zástěny pro kontejnery

Většinou je kolem kontejnerů místo pro zabetonování kovových úchytů, do kterých připevníme nosnou konstrukci a pak již plotová pole, nebo třeba zdobné mříže.

Dále máme v nabídce přístřešky na popelnice do menších vnitřních prostor na zakrytí jednoho nebo dvou malých kontejnerů.
přístřešek na popelnice

Pokud byste se rozhodla pro kteroukoli z variant a nevyhovoval by vám rozměr, stačí se obrátit na naše techniky.

Zástěna na plastové kontejnery z dřevěných mříží Jana
Kotvení kontejnerové zástěny na zabetonované kovové patky
Zástěna na popelnice vyrobená z plotových planěk
Úkryt na popelnice skříňového typu
Zastřešená zástěna na popelnice z ozdobných mříží

Kategorie produktů