Jak se kotví pergola do zateplené fasády?

Dobrý den, chtěl bych si na zahradě postavit dřevěnou pergolu s tím, že bych ji upevnil ke zdi domu. Před několika lety jsme si nechali zaizolovat fasádu a tak se ptám, je problém kotvit pergolu do zdi s vnitřní izolací? Děkuji za odpověď.
21.06.2019 Karolína Ch.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za váš dotaz. Postup při kotvení zahradní pergoly do zateplené fasády je následující. Nejprve vyvrtejte do fasády dostatečně hluboké otvory pro závitové tyče. Ty musí být delší než u klasické fasády, aby prošly nejen fasádou, ale i izolační vrstvou. Počet otvorů, respektive závitových tyčí, by se měl odvíjet od celkových rozměrů pergoly. A platí zde rovnice, čím větší pergola, tím víc je potřeba závitových tyčí. V další fázi vyplňte vyvrtané díry chemickou maltou (chemickou kotvou). Pokud chcete, můžete si dávkování chemické kotvy usnadnit tím, že do vyvrtaného otvoru nejdříve vložíte hmožděnku. Do otvorů s chemickou maltou zasuňte závitové tyče a na ty pak přišroubujte vazník neboli nosné ráhno. Stabilitu ukotvení můžete podpořit tím, že pergolu ukotvíte také do země, ideálně pomocí zemních vrutů (záleží však, do jakého povrchu byste pergolu kotvili).

V případě, že si budete chtít poptávanou pergolu objednat, nebo kdybyste se chtěla zeptat na něco dalšího, neváhejte a obraťte se na nás. Oslovit nás můžete prostřednictvím naší zákaznické linky, dále je vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo nás můžete navštívit přímo v naší kamenné prodejně Vladeko v Tachlovicích (mezi Zličínem a Rudnou u Prahy), kde si o všem, co vás zajímá, můžete v klidu promluvit s jedním z našich odborných poradců.

Aktuality

Archiv aktualit