Jak vyrobit rohový vyvýšený záhon?

Dobrý den, úplně mě nadchnul nápad s prezentovanými Kasko plastovými truhlíky. Rád bych si vyrobil rohový vyvýšený záhon podle svých rozměrů. Co všechno na to budu potřebovat a je to opravdu tak snadné? Děkuji za odpověď.
Pavel R.

Naše odpověď:

Dobrý den a děkujeme za dotaz. V naší nabídce máme klasické dřevěné vyvýšené záhony vhodně do zahrady, ale nově i vyvýšené záhony z odolného plastu vhodné jak do zahrady, tak i na terasu. Stavba rohového vyvýšeného záhonu pomocí Kasko plastových truhlíků je opravdu velmi jednoduchá. Vždy budete mít základní plastový truhlík o délce 25cm, šířce 15,5cm a výšce 12,5cm. To je základní parametr, se kterým musíte počítat.

osazený rohový záhon

Na délku tedy vždy přidáte 25cm – do jednoho metru délky budete potřebovat 4kusy truhlíků. Výška záhonu vám vždy bude přirůst o 12,5cm – tzn. že pokud byste chtěl záhon vysoký 1metr, budete potřebovat 8 řad truhlíků.

sestava rohových truhlíků

Truhlíky můžete skládat s překládáním každé řady o půlku truhlíku, aby jednotlivé řady mezi sebou tzv. vázaly. Rohový spoj uděláte úplně stejně. Kostku – truhlík přesadíte přes roh a skládáte dál. Nic jednoduššího snad ani být nemůže.

Co se týká pevnosti konstrukce, tak každý truhlík – kostka je opatřena zobáčky, které při skládání zapadnou do dalšího truhlíku. Je to tedy opravdu velmi pevné.

Vysoký rohový záhon z Kasko truhlíků

Když budete chtít vyvýšený záhon postavit do rohu a na terasu, je nutné spodní řadu truhlíků osadit miskami, které jsou také v nabídce. Samozřejmě je nutné dle doporučení výrobcem do truhlíků přidávat zatloukací trny. V případně opravdu vysokých instalacích stěny k sobě stáhnout vázacím drátem. Nicméně pohledová strana zůstane neporušená. U těchto vyvýšených záhonů je neoddiskutovatelná trvanlivost – plast vydrží.

Plastové truhlíky Kasko

Čtyři řady plastových truhlíků Kasko vsazených do sebe
Plastové truhlíky Kasko lze libovolně sestavovat
Truhlíky lze sestavit i takovýmto způsobem
Truhlíky na terasu je vhodné doplnit o plastové misky
Z truhlíků Kasko jdou sestavit různé tvary
Detail dna plastového Kasko truhlíku s otvory pro odtok vody
Sestava Kasko - truhlík, miska a zatloukací trn

Kategorie produktů