Jak zateplit boudu pro psa?

Dobrý den, poradíte mi prosím, jak zateplit boudu pro psa? Mám jednu starší už nějakou dobu a čím je můj pes starší, tím bych mu chtěl dopřávat víc pohodlí i v boudě. Děkuji za odpověď
30.09.2019 Jan A.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Zateplení psí boudy je před zimou častý problém, který řeší spoustu lidí. Bouda pro psa se dá zateplit několika způsoby, v závislosti na potřebách, v domácích podmínkách ale doporučujeme následující. Záleží ale také na tom, jakou přesně boudu máte a jestli třeba je na zateplení už připravená.

Je bouda pro psa na zateplení připravená?

Pokud máte zevnitř boudy vidět rám, který drží celou konstrukci boudy pohromadě, máte vlastně skoro vyhráno. Změřte si rozměry rámu, nejčastěni to bude kolem 3 cm. Podle rozměru rámu (šířky hranolů) pak nakupte polystyren. Je možné k zateplení zvolit i jiný materiál (například skelnou vatu), s polystyrenem se ale pracuje nejlépe a výsledky budou pořád stejné. Polystyren nařežte na požadované rozměry a případné nepřesnosti vyplňte zbytky polystyrenu, které opadají při řezání. Nechcete přece, aby nějaké teplo z boudy unikalo zbytečnými škvírami pryč. Následně je pak potřeba polystyren na místě nějakým způsobem udržet. Tady se zase vyplatí použít osvědčený materiál a to buď OSB desky nebo palubky. Palubky vypadají hezčeji, s OSB deskami bude práce rychlejší a snazší. Vnitřní výplň pevně připevněte na místo a máte hotovo.

Zateplené boudy pro psa s polystyrenem

Možnosti zateplení psí boudy

Horší to je ale, když ráv vidět není, třeba proto, že bouda má dvojitou stěnu. Tady jsou možnosti v zásadě dvě. První spočívá v odmontování vnitřní stěny. Když vnitřní stěnu psí boudy odmontujete, pokračujete pak stejně jako v prvním případě. Druhá možnost je trochu odvážnější - polystyren umístíte buď zvenku na stěnu psí boudy a opláštíte palubkami nebo jej můžete umístit zevnitř boudy, tím ale výrazně zmenšíte obytný prostor v boudě. Volba je na Vás a Vašich zkušenostech a zručnosti. Nejjednodušší je samozřejmě vybrat už zateplenou psí boudu z naší nabídky. Boudy máme celoročně skladem, zateplení je již v ceně a máte to bez práce.

Stále si se zateplením boudy pro psa nevíte rady?

Pokud byste měli o psí boudu zájem nebo byste se chtel zeptat ještě na něco jiného, neváhejte a obraťte se na nás ať už přes telefonní linku nebo nás navštivte přímo v naší kamenné prodejně v Tachlovicích u Rudné u Prahy, kde si můžete psí boudy okouknout a případně probrat možnosti zateplení právě té Vaší boudy s naším technickým poradcem.

Aktuality

Archiv aktualit