Jaká je nosnost dvoumístné houpačky Henry?

Dobrý den, mám zájem o dvoumístnou houpačku Henry s provazovým žebříkem. Chtěl bych se ale zeptat, jaká je celková nosnost konstrukce? Dále se chci zeptat, v popisu je uvedeno, že stojky je nutné upevnit do země v délce 35 mm. Stačí jen obyčejně zakopat do terénu? Neshnije dřevo po zakopání do země? Popř. je lepší upevnit do země pomocí kotev? Děkuji za odpověď.
09.05.2019 Beáta P.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za váš dotaz. Celková nosnost dvoumístné houpačky Henry s provazovým žebříkem je okolo 240 kilogramů. Pokud byste tedy chtěla na konstrukci připevnit houpačku pro více dětí, například houpačku hnízdo, pak je to možné. Co se týče upevnění houpačkové konstrukce k zemi, můžete jí pomocí zemních kotev zafixovat nad povrchem. Pokud byste stojky přece jen zakopávala do země, doporučujeme dřevo ošetřit impregnačním nátěrem nebo jiným, typově podobným přípravkem, díky kterému bude dřevo lépe odolávat vlhku a plísni. Ošetření dřevěný stojek proveďte i v případě, že je budete chtít zabetonovat.

V případě, že budete mít o dvoumístnou houpačku Henry s provazovým žebříkem nadále zájem, nebo kdybyste se chtěla zeptat ještě na něco jiného, neváhejte a obraťte se na nás. Oslovit nás můžete prostřednictvím naší zákaznické linky, dále nám své dotazy můžete posílat pomocí kontaktního online formuláře na našich webových stránkách anebo za námi můžete přijet do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích (mezi Zličínem a Rudnou u Prahy), kde s vámi vše probere jeden z našich technických poradců.

  • img0626
  • img0618
  • img0622

Aktuality

Archiv aktualit