Jaká má být velikost kotce pro psa?

Dobrý den, jak velký kotec pro psa potřebuji? Chtěli bychom ho umístit na kraj zahrady k plotu pro našeho Bleska. Děkuji za odpověď
30.08.2019 Jarmila U.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Správně vybrat kotec pro psa je naprosto zásadní pro spokojenost Vašeho miláčka. Jelikož jste bohužel nenapsala, co je Váš Blesk za rasu, nemůžu přesně určit, jak velký kotec pro psa budete potřebovat.

Velikost kotce pro psa je velice individuální záležitost. Nejen, že musíte vybrat takový kotec, aby se do něho pohodlně vešel Váš pes, ale také je potřeba dbát na celkový vzhled zahrady, aby kotec nerušil sousedy a nebránil Vám ve výhledu. Co se týče výběru kotce podle velikosti psa, jsou tři základní kriteria výběru.

  • Za prvé, kotec by neměl být příliš velký ani příliš malý, aby se v něm pes necítil ani stísněně, ani přiliš bez soukromí. Je tedy jasné, že velikost kotce pro bernského salašnického bude jiná, než velikost kotce třeba pro pudla. Do kotců se ale umisťují především větší plemena, proto jsou všechny naše kotce uzpůsobeny právě jim.
  • Za druhé, je nutné si rozmyslet, zda-li do kotce chcete umístit i psí boudu a jak velkou. Čím menší kotec a větší bouda, tím méně prostoru pejsek bude mít. To může být ale i výhoda, pokud máte menšího psa, takto mu uměle zmenšíte prostor a tím i zvýšíte nějaký jeho pocit soukromí. Do všech našich kotců se psí bouda pohodlně vejde, nemusíte mít tedy strach.
  • Třetí kriterium je, jestli máte kam umístit krmivo pro psa a další potřeby. Pro tyto účely nabízíme kotec pro psa s přístavkem, jehož hlavní výhoda je právě uzavřený prostor na umístění pytlů s granulemi, různých hřebenů na rozčesávání psí srsti a dalších.

Pokud máte o kotec pro psa zájem nebo se chcete ještě na něco dalšího zeptat, nevýhejte a pošlete nám buď dotaz zde na našich stránkách nebo nám zavolejte na naší telefoní linku anebo nás přímo navštivte osobně na naší prodejně v Tachlovicích u Rudné u Prahy, kde se Vám bude osobně věnovat jeden z našich odbornýh poradců.

Aktuality

Archiv aktualit