Jaké mříže jsou vhodné na pěstování popínavých rostlin?

Dobrý den, mám v úmyslu na zahradě pěstovat popínavé rostliny s dřevitým stonkem. K tomu bych chtěl použít dřevěné treláže, můžete mi doporučit nějakou mříž, která by nápor dřevitých popínavek vydržela i poté, co se rozrostou? Děkuji za radu.
17.06.2019 Vratislav D.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za váš dotaz. Obecně platí, že pro popínavé rostliny a zvláště pro ty s dřevitým stonkem, jsou nejlepší dřevěné treláže s pevným rámem a plátovaným spojem latí. Nabídnout vám můžeme různé druhy i velikosti. Všechny dekorativní mříže dodáváme při standardní objednávce bez povrchové úpravy. To znamená, že mříže mají barvu původní barvu použitého smrkového dřeva.

V případě zájmu je možné vybavit mříž/mříže ochranným nátěrem dle vlastního výběru. Ve Vladeku používáme k povrchovým úpravám léty prověřené barvy na dřevo Xyladecor a Herbol, které jsou dostupné v mnoha různých variantách a barevných odstínech.

Pokud si z nabízených mříží vyberete, nebo kdybyste se chtěl zeptat na něco dalšího, neváhejte a obraťte se na nás. Pro tyto účely můžete využít naší zákaznickou linku, dále je vám na našem webu k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích (mezi Zličínem a Rudnou u Prahy), kde se vás ujme jeden z našich technických poradců.

Aktuality

Archiv aktualit