Je možné přímo do dřevěných truhlíků nasypat zem?

Dobrý den, chtěla bych si u vás objednat dřevěné květinové truhlíky na terasu, ale zajímalo by mne, zda přímo do těchto truhlíků mohu nasypat zem a zasadit rostliny. Děkuji za odpověď a přeji hezký den, Vlaďka
Vlaďka

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Dřevěné truhlíky pro květiny, byliny nebo zeleninu vyrábíme z dokonale vysušených a na truhlárně opracovaných dřevěných hranolů a dodáváme je v základním provedení bez povrchové úpravy.

Povrchová úprava dřeva je jedním z volitelných doplňků při objednávce. Truhlíky jsou různých tvarů ( kulaté, hranaté, obdélníkové, čtvercové nebo se zkosenou stranou), ale i různých velikostí.  Tyto truhlíky lze doplnit i o dřevěnou mříž pro podporu pnoucím rostlinám. 

 

Možnost, že do truhlíku nasypete rovnou zem, příliš nedoporučujeme. Dřevo v přímém kontaktu se zeminou velmi trpí. Zemina přirozeně obsahuje velké množství spor hub. Dřevo je houbami rychle nakaženo a začne přirozeně degradovat. Pravidelná zálivka květin pak tyto procesy ještě urychlí.

Je-li to možné, doporučujeme do dřevěného květináče vložit plastovou či kovovou vložku (květináč). Další možností je vystlat truhlík silnou PVC folií, nebo stavební nopovou folií.

Různé tvary a velikosti dřevěných truhlíků:

Dna dřevěných truhlíků mají provrtané otvory pro případ přetečení dešťové vody.

Vnitřek dřevěných truhlíků je třeba  vyložit nopovou folií
V případě většího dřevěného truhlíku pro snazší osazení, prostor rozdělíme několika menšími plastovými  truhlíky
Do vnitřku truhlíku  lze vložit osazený plastový nebo kamenivový květník
Osazené dřevěné truhlíky lze doplnit mřížemi Dřevěné mříže
Dřevěné mříže k truhlíkům jsou vhodné jako dekorace  nebo podpěra pro pnoucí rosltiny

Kategorie produktů