K čemu je dobrý kompostér?

Dobrý den, na Vašem eshopu jsem zahlédl různé kompostéry. Napište mi prosím jaký je mezi nimi rozdíl - k čemu vlastně jsou a jak se od sebe liší. Děkuji za odpověď.
Ivan D.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za váš dotaz. Kompostér je nádoba nebo prostor, kde můžete díky odkládání organických zbytků ze zahrady nebo domácnosti vyrobit kvalitní přírodní hnojivo - kompost. Máte tak možnost využít přírodní odpad a později vrátit živiny do půdy.

podzimní kompostér

Do kompostu můžete dávat bioodpad z domácnosti a zahrady - posekanou trávu, drobné větvičky (s výjimkou tújí), listí, slupky a zbytky z domácnosti, zbytky z kávy a čaje. Do kompostu by neměl přijít plast, kameny, slupky z exotického ovoce, pecky nebo chemicky ošetřené materiály. 

Založený kompost je možné použít po 2-3 měsících, je dobré jednou až dvakrát ročně kompost přeházet, provzdušnit, otočit. Kvalitní kompost si zajistíte rozmanitým SLOŽENÍM bioodpadu.

V naší nabídce jsou kompostéry, které se liší hlavně velikostí a tím i objemem vyprodukovaného kompostu. Vyrobené jsou z impregnovaného dřeva od rozměru 100x100cm až po vícekomorový kompostér 300x200cm. Použitý materiál jsou buď impregnovaná prkna, nebo impregnovaná smrková nebo borová kulatina nebo hranoly 7x4,5cm, opět tlakově impregnované.

prkenný kompostér

Kompostéry vyrobené z prken jsou nejmenší, v rozměrech 100x100cm, 120x120cm a 150x150cm. Skládají se bez použití jakéhokoli spojovacího materiálu pomocí zámků na koncích prken do výšky cca 60-80cm. Mezi jednotlivými patry je žádoucí mezera kvůli provzdušnění organického odpadu při zakládání kompostu.

kompostér z kulatiny

Kompostéry z kulatiny nabízíme v rozměrech 125x125cm nebo 150x150cm. Tyto kompostéry jsou buď z celých kulatin nebo z půlených palisád, postavíte je opět bez použití spojovacího materiálu roubeným způsobem, s mezerami mezi patry. Palisádové kompostéry jsou robustnější a odolnější než kompostéry prkenné.

kompostér z hranolů

Další kompostéry z naší nabídky jsou kompostéry vyrobené z hranolů - latí s tlakovou impregnací, o průřezu 7x4,5cm. Zde vyrábíme celou řadu rozměrů v objemech od 1000 do 4500 litrů, jednokomorové i dvoukomorové. Tento typ kompostérů je demontovatelný, v rozích jsou latě spojené závitovou tyčí a shora stažené maticí s plastovou růžicí. Montáž je tak velmi jednoduchá.

kompostér v rozích zpevněný závitovou tyčí

komposter-0211

Kategorie produktů