Má plastová bouda pro psa nějaké výhody?

Dobrý den, přemýšlíme o koupi boudy pro psa pro našeho miláčka a rozhodujeme se mezi dřevěnou a plastovou boudou. Boudu chceme umístit ven, boudu pro psa do bytu nepotřebujeme, a tak by nás zajímalo, jestli mají plastové psí boudy oproti těm dřevěným nějaké výhody. Máte s nimi nějaké zkušenosti a jaký je Váš názor? Děkuji za odpověď.
25.03.2020 Jana R.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Plastové boudy pro psa v naší nabídce nemáme. Hlavním důvodem je to, že vlastníme truhlářskou dílnu a na ní se plastové boudy vyrábí dost špatně. Zkušenosti s nimi ovšem někteří z našich kolegů mají a tak se s Vámi o ně rádi podělíme.

Plastová bouda na ven

Venkovní používání umělohmotných bud pro psy zásadně nedoporučujeme. Plastové boudy jsou o poznání lehčí a je velký problém je při větších vichrech ve venkovním prostředí udržet pevně na svém místě. Jejich nízká hmostnost ale hraje velkou roli při používání vevnitř, k tomu se ale ještě dostaneme, nebojte.

Dalším faktorem je samotný použitý materiál. Plast prostě na venkovní používání není. Časem nejen ztratí svou hezkou zářivou barvu, ale také pevnost a spolehlivost. Může se tak stát, že ráno najdete boudu a na ní rozvaleného psa. K venkovnímu používání proto rozhodně doporučujeme dřevěné boudy pro psy, které naleznete i v naší stálé nabídce. Dřevěné boudy dodáváme v různých velikostech a provedeních, od malých nezateplených, až po obrovské zateplené psí domečky.

Dřevěná psí bouda na venkovní použití

Domácí použití plastové psí boudy

Na doma je plastová bouda pro psa rozhodně mnohem vhodnější. Jsou lehké a snadno se přenáší, nestane se tedy, že byste si boudou poškrábali podlahu u Vás doma v bytě. Zároveň boudu můžete umístit úplně kamkoli chcete a dokonce jí i snadno přesunete třeba z obýváku do ložnice.

Nevýhoda plastové boudy pro psa je ovšem třeba její nízká pevnost a malá odolnost proti zničení. V tomto stoprocentně vedou pevné dřevěné boudy pro psy. Jejich pevnost a odolnost vůči všem útokům Vašich miláčků je neporovnatelně větší. V naší nabídce ovšem boudy pro psy do bytu zatím nenajdete. Můžete nám ale poslat poptávku a my Vám takovou boudu vyrobíme na zakázku. A dokonce jí umíme i zateplit, aby jste jí mohli případně umístit třeba do předsíně, kde se tolik netopí.

Pokud byste chtěli naše psí boudy vidět, je možné se na ně přijet podívat k nám na výstavku v Tachlovicích u Rudné u Prahy, kde s Vámi jeden z našich techniků může probrat i možnosti výroby dřevěného domečku pro psy do bytu v libovolné velikosti podle Vašich představ. V případě nějakých dalších dotazů se neváhejte na nás obrátit, rádi Vám poradíme.

Aktuality

Archiv aktualit