Mohu si objednat montáž zemních vrutů?

Dobrý den, chtěl bych si svépomocí postavit větší zahradní kůlnu. Kůlna bude stát na zemních vrutech a spočítal jsem si, že jich pod stavbu budu potřebovat celkem 24 a nechci je šroubovat ručně. Můžu si u vás zavrtání objednat, případně si zapůjčit nějakou techniku, abych si jejich zavrtání ulehčil? Děkuji za odpověď.
Honza B.

Naše odpověď:

Dobrý den, Honzo a děkujeme za Váš dotaz. Vruty Vám samozřejmě rádi navrtáme. V první řadě je ale důležité vědět v jakém stavu je Váš pozemek jaká je stabilita a nosnost půdy. Pod povrchem se mohou skrývat silné kořeny stromů nebo stará stavební suť. To zjistíme, když uděláme do půdy sondu, která nám ukáže složení i hustotu půdy do které se vruty budou instalovat. Zkušební sonda se provádí tak, že vezmeme v podstatě kus nějaké tyče nebo silného drátu, který na místo toho vrutu zatlučeme tak potom máme jistotu, že zavrtáme i zemní vrut.

zkušební sonda

Pokud by se nám to nepodařilo, pak bychom museli zvolit nějaké jiné kování, které bychom do vašeho pozemku místo zemních vrutů museli zabetonovat. Existuje několik typů zemních vrutů a kovových úchytů, které se liší svými rozměry a nosností. Je důležité vybrat vhodný typ zemního vrutu v závislosti na očekávané váze a nárocích na stabilitu kůlny.

Kdybychom vruty zavrtávali, tak tady si samozřejmě pomůžeme technikou a to elektrickou převodovku, která nám to zavrtání významně ulehčí. Počítejte s tím, že tato práce, tedy zavrtání 24 vrutů, nám nebude trvat déle než jeden  den. 

převodovka

velký pomocník

Po zavrtání všech vrutů je důležité jejich výšku pomocí vodováhy a provázku srovnat do naprosté roviny.

vodováha

Zemní vruty Bayo.s, ale i další kovové úchyty používáme pod stavby typu 

Prostě všude, kde potřebujeme pro realizovanou zakázku docílit roviny a pevného kotvení k podkladu. 

rovina

V případě, že na nás budete mít ještě nějaký dotaz ohledně zemních vrutů nebo stavby samotné kůlny, neváhejte se na nás obrátit. 

100-2224
Nejprve je potřeba udělat sondu podloží pro vruty Bayo.s
Veškeré vruty pomocí provázku a vodováhy dány do roviny
Vruty Bayo.s zavrtáváme pomocí převodovky
V případě, že nemůžeme použít závrtné vruty, použijeme kovové úchyty, které zabetonujeme

Kategorie produktů