Dodávka a montáž zahradní chaty Paiva k bazénu

Dodávka a montáž zahradní chaty Paiva k bazénu

Přes naše internetové stránky se na nás obrátil zákazník, pan Stanislav s dotazem na montáž nějaké chaty k bazénu. Ideální by byla kombinace uzavřeného prostoru se zastřešenou terasou, podobnou, jaká mu na zahradě už několik desítek let stojí, ale už dosluhuje. S technikem Vítkem si emailem vyjasnili typ chaty. Volba padla na montovanou, zahradní chatu. Podloží chaty - na základě zaslaných fotografií Vítek doporučil upravit. Zákazník si sám odstraní starou chatičku a vzrostlé túje a dodělá základ pod plnou část chaty.

A tak jak montujeme zahradní chaty s čelní zastřešenou terasou, tentokrát padly volba na zastřešený prostor pro posezení z boku.

Se zaslanou nabídkou zákazník po drobných úpravách souhlasil, stačilo jen upřesnit odstín nátěru dřeva. Chatu Paiva jsme objednali u dodavatele Tuindeco. Po dodání chaty do naší firmy jsme provedli povrchovou úpravu.

Pro chatu Paiva bylo přiobjednáno

  • podkladový rošt ze smrkových hranolů
  • podlahová prkna o síle 27 mm
  • střešní krytinu - asfaltový šindel ve tvaru obdélník
  • okapový set Lindab
  • povrchová úprava - 1x impregnace a 2 x tenkovrstvou lazurou

Na výrobu chaty se používá severský smrk. Dřevo je dohladka ohoblováno a dokonale vysušeno, aby po sestavení nedocházelo k jeho kroucení a ohýbání. Stěny se skládají z jednotlivých prken o síle 44 mm, které do sebe mají v přesně daných vzdálenostech vyřezané zámky. Zámky do sebe perfektně zapadají, stavba je tak velice rychlá a bezproblémová. Montáž střechy probíhá stejně, zámky jsou do střešních palubek vyfrézovány po celé délce, palubky pak do sebe jednoduše zasouváme a postupně zajišťujeme spojovacím materiálem.

Montážní tým s naloženou chatou v domluveném termínu odjel směrem na Jaroměř. Pan Stanislav měl již pro montáž chaty vše připraveno a stavba chaty proběhla velice rychle. Nejprve jsme pod plnou část chaty položili podkladový rošt. Na řadu pak přišly stěny chaty a střecha. Na střešní záklop jsme položili podkladový pás a pomocí hřebíků do střešní krytiny upevnili asfaltový šindel. Na podlahový rošt chaty jsme položili podlahu z 27 mm silných, smrkových prken. Nakonec jsme chatu osadili okny a dveřmi a tím byla montáž u konce. 

Zahradní chata Paiva má valbovou střechu s přesahem 26 cm
Původní zahradní domek, který se zákazník rozhodl nahradit novým, ale hlavně větším
Chata Paiva má ze všech stran střešní přesah ukončený okapem
Na střešní záklop jsou upevněny okapové háky do kterých jsou vloženy okapové žlaby
Okna i zasklené části dveří jsou vyztuženy dřevěnými latěmi
Chata Paiva má velký zastřešený přístřešek
Podlaha chaty Paiva byla vyrobena z prken 27 mm silných
Chata Paiva má dvě výklopná okna s dvouvrstvým zasklením
Stěny chaty Paiva se skládají z jednotlivých prken o síle 44 mm, které do sebe mají v přesně daných vzdálenostech vyříznuté zámky.
Střecha chaty Paiva je ukončena okapovým setem Lindab Magestic
Zakončení střechy okapnicí se zinkmagneziovým povrchem
Detail hřebene chaty Paiva překrytý obdélníky asfaltového šindele
Střešní krytina byla zvolena zákazníkem asfaltový šindel ve tvaru obdélník podobě