Montáž dřevěné podlahy k venkovnímu oválnému bazénu

Montáž dřevěné  podlahy k venkovnímu oválnému bazénu

Dřevěné podlahy kolem bazénu musí mít dvě základní vlastnosti. Za prvé je nutné, aby materiál podlahy dobře odolával vodě, která je často chemicky ošetřená. Za druhé je pak třeba, aby nedocházelo k uvolňování třísek z podlahy, které se pak nepříjemně zapichují do chodidel. Proto jsme našemu zákazníkovi Radimovi nabídli montáž podlahy z hoblovaných podlahových prken vyrobených z exotické dřeviny Keruing. A ten s naší nabídkou souhlasil, takže jsme se mohli pustit do montáže. 

Na montáž podlahy k bazénu jsme objednali

  • podlahová prkna z exotické dřeviny
  • podkladní hranoly z tvrdého dřeva
  • plastové vyrovnávací terče

Montáž dřevěné podlahy kolem bazénu

Podlaha kolem bazénu byla instalována na předem připravenou betonovou desku. Na desku byly nejprve rozmístěny plastové vyrovnávací terče tak, aby byla podlaha těsně přitisknuta na spodní hranu límce bazénu a zároveň došlo k vyrovnání případných nerovností betonové desky. Na připravené terče byly namontovány podkladní hranoly z tvrdého dřeva. Tyto hranoly jsou přirozeně odolné proti vlhkosti a dřevokazným škůdcům. Vyvýšení podlahy na podkladní terče má za důsledek také lepší provzdušnění podlahy. 

Na připravené hranoly byly postupně pokládána jednotlivá terasová prkna. Tato prkna byla dle potřeby krácena, aby přesně kopírovala bazén. Podle technického řešení bazénu byly do určených míst na přání zákazníka v podlaze vyvrtány otvory. 

Po namontování celé podlahy byly okraje podlahy seříznuty do roviny. Následně byl proveden nátěr podlahy olejovým nátěrem Flugger. Zákazník byl velice spokojen.

A protože jsme firma s dlouholetými zkušenostmi s dřevovýrobou, tak kromě dřevěných podlah k bazénům vyrábíme i dřevěné lávky, zahradní nábytek, pergoly, altány, zahradní sauny a mnoho dalšího. 

Montáž dřevěné podlahy okolo bazénu pro nás  nic složitého
Betonová podlaha kolem bazénu s platovými terči.
Na plastové terče byly položeny hranoly z tvrdého dřeva
Podlaha díky plastovým terčům těsně přitisknuta pod spodní hranu límce bazénu.
Obložení bazénu z hoblovaných podlahových prken z exotické dřeviny
Dřevěná podlaha těsně lícuje s betonovým ohraničením záhonu a dřevěnou zástěnou za kterou má zákazník vše potřebné k obsluze bazénu.
Vyvrtání otvorů kolem bazénu dle přání zákazníka.
V určených místech byla protažena elektrika potřebná na obsluhu bazénu, např. čištění.
Okraje dřevěné podlahy před zarovnáním a začištění
Začištění dřevěné podlahy i z boku, aby nebyl vidět dřevěný rošt.
Podlaha u bazénu hotová a připravená k užívání.