Pan Radim se obrátil na naši firmu s požadavkem na zútulnění svého víkendového bydlení. Protože z chalupy stojící na kopci v nedaleké vesničce má nádherný výhled po okolí, rozhodl se pro vybudování nějaké dřevostavby, kde by během léta mohl s rodinou pobývat. Vedle starého stavení si ve svahu vybudoval kamenný základ do kterého zapustil velikou plastovou nádrž na vodu. S fotodokumentací se dostavil a požádal o návrh řešení svého nápadu.
Po prohlídce a zaměření místa bylo naším technikem Jirkou vypracováno několik návrhů se kterými se vypravil znovu za zákazníkem a jeden společně vybrali. Zastřešená pergola a venkovní podlaha pod kterou bude skryta nádrž na vodu mohly tedy jít do výroby.
Venkovní podlahu lze realizovat i z jiného dřeva než je borovice. Podívejte se například jak vypadá venkovní podlaha ze sibiřského modřínu, kterou jsme také dělali.
Veškeré dřevo jsme nejprve ošetřili základní impregnací, která se používá pro ochranu před hnilobou a plísní, po té jsme dřevěné hranoly z borovice na přání zákazníka natřeli pouze bezbarvým Xyladekorem Classic HP, aby zůstala viditelná struktura dřeva.
Při montáži bylo třeba nejprve udělat podlahu nad nádrží na vodu. Podlaha byla tvořena výškově stavitelným roštem z impregnovaných hranolů. Pochozí plochu jsme vyrobili z terasových prken borovice o síle 2,5 cm. Terasová prkna jsme k nosnému roštu přišroubovali nerezovými vruty. V podlaze bylo ještě třeba udělat poklop pro kontrolu obsahu nádrže.
Kotvení pergoly jsme dělali na vyzdívaných sloupcích za pomoci výškově stavitelné kovové poltny s maticí, kterou jsme našroubovali na již zabetonovanou závitovou tyč. U některých sloupků o průřezu 12 x 12 cm byla zhotovena dutina pro vedení kabelů. Kabely bylo možné vyvést až k pozednici. Na sestavenou konstrukci pergoly jsme položili palubkový záklop sedlové střechy a položili asfaltové pásy s keramickým povrchem červené barvy. Okraje střechy jsme zakončili laťovím olemováním.