Montáž zahradního plotu z dřevěných, dělících stěn Praktik

Montáž zahradního plotu z dřevěných, dělících stěn Praktik

Z našich internetových stránek nám přišel dotaz na individuální úpravu plotových stěn Praktik. Paní Jarka potřebuje odstínit sousední zahradu a zvětšit si pocit soukromí na zahradě své... S technikem Vítkem se domluvili na termínu ohledně zaměření prostoru. Její požadavek byl, aby plot byl co nejméně průhledný s co nejjednodušší montáží. Vítek zjistil, že délka zahradního plotu bude cca 10 metrů a dřevěné dělicí stěny na kterých se shodli, nahradí živý plot z tújí. 

Na zahradní plot z dělících stěn jsme přichystali 

  • 5 kusů dělících stěn Praktik 180 x 180 cm
  • 1 kus dělící stěny Praktik 180 x 90 cm
  • 7 kusů plotových sloupků

Na přání paní Jarky jsme při výrobě zástěn vnitřní výplň z prken orientovali horizontálně nikoliv svisle jako u standardně vyráběných. Při výrobě plotových sloupků ze smrkových hranolů jsme horní část zakončili obloukem. Takové zakončení způsobí to, že se dešťová voda nezadržuje na hlavici, stéká pryč a nenarušuje tak strukturu dřeva, nedochází tak k jeho předčasnému poškození.

Na lakovně naši kolegové zástěny i sloupky ošetřili nejprve impregnací, po té dvěma nátěry tenkovrstvou lazurou v odstínu kaštan. 

Montáž jsme uskutečnili na jaře. Zákaznice si sama odstranila vzrostlé túje. Do připraveného terénu nejprve naši montéři zavrtali zemní vruty BAYO.S s "U" patkou. Do patek připevnili plotové sloupky a na sloupky pomocí "L" úhelníků namontovali plotové zástěny. 

Zákaznice s provedením zakázky byla velice spokojena a v letních měsících si již plně bude užívat soukromí na své zahradě. 

Plotové stěny Praktik jsme vyrobili z dokonale vysušeného a opracovaného smrkového dřeva
Plotové zástěny budeme kotvit dle návrhu na závrtné zemní vruty BAYO.S
Plotový sloupek ze smrkového hranolu jsme v horní části zakončili obloukem
Kotvení sloupků jsme zajistili na zemní vruty Bayo.S a zástěny ke sloupku přichytili na kovové úhelníky
Vnitřní výplň masivního rámu zástěny jsme na přání zákazníka orientovali horizontálně
Zástěny na naší lakovně nejprve ošetřili impregnací a dvěma nátěry tenkovrstvou lazurou v odstínu kaštan