Výroba dětského domečku Felix s úpravou pro adventní čas

Výroba dětského domečku Felix s úpravou pro adventní čas

Byli jsme osloveni paní Janou s možností vyrobení Vánočního betlému pro jedno obchodní centrum. Domluvili jsme se, že k danému účelu využijeme konstrukci dětského domečku Felix, kterou upravíme dle požadavku zákaznice. Dětské zahradní domky vyrábíme pro potěšení dětí přes léto, ale proč je vhodným způsobem nevyužít i v zimě.

Z čeho je dřevěný domeček sestaven

  • tři obvodové stěny (jedna s okénkem)
  • dřevěná podlaha
  • střešní panel

Naši truhláři domeček upravili tak, aby se dal jednoduše demontovat na jednotlivé obvodové stěny, podlahu a střešní panel. Upravili také okno ve středové zadní části panelu. Okno má výplň z litého polykarbonátu a tím je zajištěna bezpečnost dětí. Nehrozí jeho rozbití a děti se nezraní.

Dřevěný betlém je dodávaný včetně podlahy, která je vytažena až na hranu předního přesahu. Zároveň truhláři odstranili čelní stěnu, aby byla umožněna instalace figurek. I přesto, že je domek opatřen standartní asfaltovou střešní krytinou, je jeho předností povrchová úprava kterou jsme provedli opálením dřeva. Nejen že se touto metodou docílí staření dřeva, ale takto ošetřené dřevo lépe odpuzuje vlhkost a jeho vzhled odpovídá pro dané využití.

Pro snadnější přepravu jsme dřevěný domeček dodali zákaznici v rozloženém stavu a takto upravený lze s odstraněním letící komety a obměnou naaranžovaných figurek použít i v době Velikonoc nebo Halloweenu. 

Úprava dětského domečku Felix na vánoční období
Grafická úprava domečku naším technikem
Nákres domečku  i s rozměry pro výrobu
Na střechu domečku byla použita asfaltová lepenka v zelené barvě
Přední štít střechy je ozdoben letící kometou