Výroba dětského domečku Felix s úpravou pro adventní čas

Výroba dětského domečku Felix s úpravou pro adventní čas

Byli jsme osloveni paní Janou s možností vyrobení Vánočního betlému pro jedno obchodní centrum. Domluvili jsme se, že k danému účelu využijeme konstrukci dětského domečku Felix, kterou upravíme dle požadavku zákaznice. 

Z čeho je dřevěný domeček sestaven

  • tři obvodové stěny (jedna s okénkem)
  • dřevěná podlaha
  • střešní panel

Na naší truhlárně byl domeček upraven tak, aby byl jednoduše demontovatelný na samostatné obvodové stěny, podlahu a střešní panel. Upraveno bylo také okno ve středové zadní části panelu. Okno má výplň z litého polykarbonátu a je tak zajištěna bezpečnost dětí a nehrozí jeho rozbití.

Dřevěný betlém je dodávaný včetně podlahy, která je vytažena až na hranu předního přesahu. Zároveň je odstraněna čelní strana, aby byla umožněna instalace figurek. I přesto, že je domek opatřen standartní asfaltovou střešní krytinou, je jeho předností povrchová úprava. Ta byla provedena opálením dřeva. Nejen že se touto metodou docílí staření dřeva, ale takto ošetřené dřevo lépe odpuzuje vlhkost a jeho vzhled odpovídá pro dané využití.

Pro snadnější přepravu jsme dřevěný domeček dodali zákaznici v rozloženém stavu a takto upravený lze s odstraněním letící komety a obměnou naaranžovaných figurek použít i v době Velikonoc nebo Halloweenu. 

Úprava dětského domečku Felix na vánoční období
Grafická úprava domečku naším technikem
Nákres domečku  i s rozměry pro výrobu
Na střechu domečku byla použita asfaltová lepenka v zelené barvě
Přední štít střechy je ozdoben letící kometou