Otázky a odpovědi

Přehled zaslaných dotazů a odpovědí

Na této stránce naleznete odpovědi na nejčastější dotazy, které nám posíláte. Pokud se chcete na něco zeptat, využijte náš formulář, rádi vám odpovíme. Pošlete nám svůj dotaz.

Dotazy z oblasti Nátěry dřeva

Zpět na přehled
 • 12.10.2023 Marek K.

  Jaký je rozdíl mezi dřevem natřeným a opáleným?

  Dobrý den, viděl jsem u vás, že některé vaše dřevěné výrobky jsou opalované. Mohli byste mi opálit dřevo i na boudu pro psa? Přijde mi to lepší než standardní nátěr. Děkuji za odpověď.
 • 11.10.2023 Alena H.

  Jak často natírat dřevěný plot?

  Dobrý den, před dvěma roky jsme si u Vás nechali vyrobit prkna na dřevěný plot. Chtěla bych se pouze orientačně zeptat, po kolika letech je ideální prkna ošetřovat, aby co nejdéle vydržela? Myslím tím provést znovu nátěr impregnací a barvou? Původně byl na nátěr použit Xylamon a Xyladecor Classic HP – Pinie. Mnohokrát děkuji za odpověď.
 • 10.05.2023 Pavel R.

  Co použít na povrchovou ochranu plotových stěn?

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co mohu použít na povrchovou úpravu plotových stěn? Jaké nátěry jsou nejvhodnější?
 • 21.10.2022 Erik M.

  Jaké krycí barvy na dřevo používáte na nátěry plotů?

  Dobrý den, jaké barvy používáte na povrchovou úpravu venkovních dřevěných staveb? Při nedávné rekonstrukci domku i zahrady nám zbývá ještě oprava a povrchová úprava plotu. Barva by měla být krycí, aby nebyla vidět struktura dřeva a zároveň ladila s bíle natřenou pergolou, která již několik let stojí v zahradě. Děkuji za odpověď.
 • 26.09.2022 Vladimír B.

  Doporučíte mi vhodnou barvu pro natření zahradního altánu?

  Dobrý den, mám na zahradě starší altán ze smrkového dřeva, které bylo před montáží natřeno ochrannou lazurou. Po letech je ale nátěr již dosti omšelý a přestává pomalu plnit svou funkci, nemluvě o tom, že na oloupaný nátěr není moc hezký pohled. Můžete mi doporučit nějakou vhodnou barvu nebo ochranný nátěr? Děkuji za odpověď.
 • 10.12.2021 Kamil Ř.

  Prodáváte barvy na dřevo Sadolin?

  Dobrý den, mám na zahradě postavenou pergolu ze smrkového dřeva, v minulosti ošetřenou tenkovrstvou lazurou Sadolin Classic. Krycí nátěr je ale po těch letech již dost omšelý a potřeboval bych jej obnovit. Barvu Sadolin však nemůžu nikde sehnat, nemáte jí skladem, eventuálně doporučili byste mi nějakou vhodnou náhradu? Děkuji za odpověď.
 • 25.09.2020 Antonín M.

  Je houpačka Kalev ošetřena impregnací nebo nějakým nátěrem?

  Dobrý den, mám zájem o dětskou houpačku „Kalev“. Chci se zeptat, jestli je dřevo, z něhož se houpačka skládá nějak ošetřeno, nebo jí dodáváte bez ochranného nátěru? Děkuji za odpověď.
 • 09.08.2020 Radovan K.

  Dodáváte bavorské balkonové sloupky s povrchovou úpravou nebo bez?

  Dobrý den, na vašich webovkách jsem si všiml pěkně zdobených balkonových sloupků. Chci se zeptat, dodáváte je jen tak holé, nebo i s nějakým krycím nátěrem? Děkuji za odpověď.
 • 22.05.2020 Lenka E.

  Jakou barvu máme použít k renovaci nátěru?

  Dobrý den, máme balkon natřený nátěrovou hmotnou Xyladecor Royal v odstínu ohnivý mahagon. Můžete nám poradit, co máme použít k opravě nátěru? Děkuji za vaši odpověď.
 • 10.02.2020 Bohumil K.

  Prodáváte květinové truhlíky na balkonovou terasu?

  Dobrý den měl bych zájem o výrobu dřevěného květináče na balkonovou terasu. Můžete mi nějaké vhodné nabídnout? A dodáváte květináče i včetně ochranného nátěru? Děkuji za odpověď.